Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kąpielisko Śmieszek otwarte od 27 czerwca. Poznaj zasady funkcjonowania

Już od soboty, 27 czerwca ponownie będzie można korzystać z oferty kąpieliska Śmieszek zlokalizowanego przy ulicy Rybnej w Żorach oraz wypożyczalni sprzętu pływającego, prowadzonych przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Kąpielisko będzie otwarte do 30 sierpnia w godzinach od 9.30 do 18.30.

Kąpielisko Śmieszek otwarte od 27 czerwca. Poznaj zasady funkcjonowania

Dla plażowiczów przygotowano dwie piaszczyste plaże o powierzchni około 2 500 m2 z ławkami i przebieralniami. Przez całe wakacje na terenie kąpieliska czynny będzie także punkt gastronomiczny. Dla poprawy bezpieczeństwa wszystkich wypoczywających na „Śmieszku” w poprzednim roku na terenie kompleksu uruchomiony został całodobowy monitoring oraz nocne oświetlenie terenu.

Nowy reżim sanitarny w związku z epidemią koronawirusa

Na kąpielisku obowiązują nowe zasady sanitarne. Oto najważniejsze z nich:

  • Zachowanie dystansu społecznego na całym obszarze oraz podczas kąpieli w wodzie
  • Unikanie zatłoczonych miejsc
  • Stosowanie środków ochrony zgodnie z obowiązującymi regulacjami prawa
  • Zasłanianie ust oraz nosa podczas kaszlu i kichania
  • Korzystanie z własnego sprzętu (koce, leżaki, ręczniki itp.)
  • Dezynfekcja rąk
  • Nie zaleca się zasłaniania ust oraz nosa podczas kąpieli w wodzie

Kąpielisko Śmieszek mieści się w Żorach przy ulicy Rybnej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].