Poniedziałek, 6 kwietnia 2020

imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady

RSS

Kreatywna biblioteka na czas kwarantanny

26.03.2020 13:18 | 0 komentarzy | d

Mimo tego, że biblioteka jest zamknięta, bibliotekarze pozostają w stałym kontakcie ze swoimi czytelnikami. Codziennie na fanpage biblioteki - www.facebook.com/biblrac publikowane są nagrania z bajkami dla najmłodszych, propozycje prostych zajęć plastycznych oraz konkursy i quizy z nagrodami. Zobaczcie, jak kreatywni są bibliotekarze.

Kreatywna biblioteka na czas kwarantanny
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bibliotekarze bardzo szybko przystosowali się do nowej sytuacji i kreatywnie podeszli do tematu.

– Bardzo brakuje nam naszych czytelników, dlatego chcemy być z nimi w stałym kontakcie – mówi Małgorzata Szczygielska, dyrektor MiPBP.

Teraz pracownicy Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Raciborzu przenieśli swoją działalność do internetu, a konkretnie na fanpage biblioteki.

Dziś na przykład biblioteka opublikowała filmik dla najmłodszych przygotowany przez nową kierownik Filii na Brzeziu Bożenę Plis-Grochowicz. Dzieci wysłuchają w nim fragmentu powieści „Kubuś Puchatek” A.A. Milne’a oraz pod okiem instruktorki wykonają prostą pracę plastyczną. Filmik można znaleźć tutaj: www.facebook.com/biblrac.

Ciekawą propozycję, również dla najmłodszych czytelników, przygotowała także EUREKA- Wypożyczalnia dla Dzieci i Młodzieży, która na swoim fanpage www.facebook.com/eurekaraciborz zamieściła nagranie teatrzyku kamishibai pt.: "Kasia na farmie" oraz serię pt. Coś z niczego - sposób na kwarantannę. Biblioteka przy ul. Żorskiej proponuje znany pod nieco inną nazwą, teraz w wersji wirtualnej cykl spotkań „Zrobione w domu-pokazane w Internecie” (www.facebook.com/f8zorska) a filia na Ostrogu szykuje się do transmisji Klubu Malucha i Klubu Przyjaciół Biblioteki na Ostrogu (www.facebook.com/f2ostrog). Będzie się działo.

I w końcu w środę 1 kwietnia o godz. 16.00 biblioteka przygotowała nie lada gratkę dla rodziców, którzy dzięki transmisji live na Facebooku będą mogli wziąć udział w warsztatach „Małe skrzydła-jak wychować szczęśliwego i uważnego człowieka”, które poprowadzi Patrycja Chomiczewska.

źródło: MiPBP Racibórz Ludzie:

Małgorzata  Szczygielska

Małgorzata Szczygielska

Dyrektor Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Ryszarda Kincla w Raciborzu.