Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

W bloku przy Katowickiej ulatniał się gaz

Obyło się bez ewakuacji, gdyż stężenie gazu w powietrzu nie zdążyło wzrosnąć do poziomu grożącego wybuchem.

W bloku przy Katowickiej ulatniał się gaz

3 marca o godz. 14.17 raciborscy strażacy odebrali zgłoszenie o ulatniającym się gazie w budynku wielorodzinnym przy ul. Katowickiej w Raciborzu. Zaalarmowano sześć zastępów strażaków. Na miejscu okazało się, że niewielki wyciek gazu zlokalizowany jest na przyłączu instalacji do przepływowego ogrzewacza wody.

Strażacy zakręcili zawór oraz wykonali pomiary eksplozjometrem. Stężenie gazu w powietrzu nie groziło wybuchem, dlatego zaniechano decyzji o ewakuacji mieszkańców.

Przedstawicielowi administracji budynku polecono usunięcie usterki przez osobę z uprawnieniami.

Dodajmy, że 3 marca raciborscy strażacy interweniowali jeszcze na ul. Kozielskiej w Raciborzu, gdzie doszło do kolizji trzech pojazdów (więcej informacji: Zderzenie dwóch osobówek i autobusu na Kozielskiej) oraz na ul. Odrodzenia w Raciborzu (godz. 14.01), gdzie na jezdnię rozlał się beton. Pracownicy usunęli beton z drogi, ale na jezdni pozostała maź, o której neutralizację poproszono strażaków.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].