Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Medal na mecie. Płonia dziękuje Polowemu za wyprowadzkę otaczarni

Radna Magdalena Kusy wystąpiła na lutowej sesji Rady Miasta Racibórz z oficjalnymi podziękowaniami prezydentowi Dariuszowi Polowemu i jego zastępcy Dominikowi Koniecznemu za przenosiny wytwórni asfaltu w PRD, z dzielnicy Płonia do Bukowa (powiat wodzisławski).

Medal na mecie. Płonia dziękuje Polowemu za wyprowadzkę otaczarni
Magdalena Kusy (z lewej) i Anna Wacławczyk radne Raciborza

Kusy wystąpiła z podziękowaniem jako interpelacją. Zajęła miejsce za mównicą pod prezydium rady, podkreślając, że to z uwagi na charakter jej wystąpienia. Obecnie radni wygłaszają interpelacje z miejsca, gdzie siedzą.

Radna z Obory wyraziła uznanie swoje i mieszkańców Płoni za pracę prezydentów włożoną w sprawę wyprowadzenia otaczarni Przedsiębiorstwa Robót Drogowych z dzielnicy Raciborza. - Dziękujemy, że otaczarnia nie ruszy już w tym sezonie robót na drogach - mówiła Magdalena Kusy.

Dariuszowi Polowemu dziękowała za to, że ten „nie zwodził mieszkańców”.

Dominikowi Koniecznemu, wiceprezydentowi z PiS, odpowiedzialnemu za gospodarkę komunalną i sprawy inwestycyjne, podziękowała za „podjęcie intensywnych działań”. - To jemu w dużej mierze zawdzięczamy te przenosiny - podkreśliła radna PiS.

M. Kusy doceniła też walkę mieszkańców Płoni, ich paroletnie zaangażowanie świadczące o społecznej aktywności w czasach, gdzie bywa ona rzadkością. Reprezentacja Płoni, na czele z mecenasem Krzysztofem Gradem wielokrotnie spotykała się z ówczesnym prezydentem miasta Mirosławem Lenkiem. Przyszła także na sesję rady miasta. 

Wystąpienie radnej z Obory skomentował były prezydent, obecny radny M. Lenk. Uśmiechając się, stwierdził, że medale przyznawane są na końcu. Przypomniał, że to decyzja rady miasta ubiegłej kadencji rozpoczęła proces wyprowadzki otaczarni z Płoni. - Mi osobiście zależało, żeby to była decyzja rady miasta, żeby spółka miała konkretną wytyczną - oznajmił radny Lenk. W tym momencie M. Kusy powiedziała głośno już z zajmowanego miejsca, że „dziękuje tamtej radzie”.

- Ja także dołączam się do podziękowań dla panów prezydentów, a także dla pana prezesa PRD. To się wcześniej zaczęło i trwało. Nie udało się nam przenieść otaczarni do Nowych Zagród, co próbowaliśmy zrobić. Cieszę się, że skończyło się to wyprowadzką do Bukowa - podsumował Mirosław Lenk na sesji.

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~roTA (83.10. * .233) 09.03.2020 21:22
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Jestemprzeciw124@ (87.205. * .197) 09.03.2020 17:57
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~ojejki (209.95. * .53) 05.03.2020 13:13

my ptaszyny gatunków chronionych z Wielikątu i okolicy,o których Pan Wójt był łaskaw napisać,że nie będzie nam przeszkadzać hałas i smród z asfaltowni w Bukowie , bo my tego zwyczajne są, to ćwierkamy stanowcze nie... bo nienawidzimy smrodu i hałasu nie tylko asfaltowni ,ale przeszkadza nam też fetorek unoszący się nad wydanymi decyzjami. Jak się nic nie zmieni,to już nie będziemy posłusznie śpiewać i machać skrzydełkami dla Wójta i radnych. Bo my swoje nawet małe mózgi mamy a wiewiórki powiedziały nam o co naprawdę w sprawie chodzi.

~KOTko43 (185.56. * .220) 03.03.2020 08:03

Chyba ten tryumf ,nie dość ,że bezczelny ,to jeszcze stanowczo za szybki.Raczej nie ma prawnych możliwości by te przenosiny rozpocząć przed końcem jesieni 2020, do tego czasu Lubomia rozprawi się z tym projektem,bo mieszkańcy nie pozwolą na taką instalację. ich głos był dotąd ignorowany,ale teraz się zorganizowali i nie odpuszczą. będzie zmiana w zarządzie PRD?

~AdVocem (89.64. * .214) 03.03.2020 07:29

Za szybko pani radna wręcza te medale. Mecz się jeszcze nie skończył.

~ciekawe (94.42. * .79) 02.03.2020 19:28

A pan wójt doktor na pewno zielonego światła nie dał. Nie bądźcie naiwni, to pod jego domem powinniście protestować. Gdyby chciał to by nie pozwolił stawiać tego u siebie, no ale liczą się wpływy z podatków.

~casandra (146.185. * .61) 02.03.2020 18:58

"Nie przeniesiesz instalacji do Bukowa
Pozostanie tam gdzie teraz jest.
Płonia Tobie medal była dać gotowa
Jednak dalej musi ciężki krzyż swój nieść."

Pokaż więcej