Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Na remont przejazdu kolejowego czekają kilka lat. Doczekają się?

Radna z Samborowic, a zarazem wiceprzewodnicząca pietrowickiej rady Ilona Gawlica zwróciła się do wójta Andrzeja Wawrzynka z prośbą o interwencję do PKP PLK w sprawie remontu nawierzchni drogi na przejeździe kolejowym w Lekartowie na trasie nr 177 relacji Racibórz – Głubczyce.

Na remont przejazdu kolejowego czekają kilka lat. Doczekają się?

– Przejazd jest w tragicznym stanie, umiejscowiony na trasie Racibórz – Samborowice, Krzanowice, Pietraszyn itp. Mieszkańcy tych miejscowości codziennie są zmuszeni korzystać z dróg, co naraża ich pojazdy na niszczenie – napisała w interpelacji samborowiczanka. W piśmie podnosi, że od kilku lat podejmuje ten temat, jednak żadnych zmian do tej pory nie widać. – Dlatego zwracam się do pana o powtórne zajęcie się sprawą. Nadmienię również, że droga wojewódzka na odcinku LekartówSamborowice też jest w złym stanie i powinna zostać wyremontowana – zaapelowała radna Gawlica.

Wójt Andrzej Wawrzynek w odpowiedzi zauważył, że w 2019 roku pisemnie interweniował już w sprawie remontu nawierzchni drogi na tym przejeździe kolejowym. – Uzasadniając swój wniosek, informowałem, że nawierzchnia ww. przejazdu na skrzyżowaniu z drogą wojewódzką nr 916 jest w bardzo złym stanie technicznym, a uszkodzenia nawierzchni płyt betonowych pomiędzy torami spowodowały, że widoczne jest zbrojenie oraz inne elementy stalowe, które mogą spowodować uszkodzenia opon przejeżdżających tam samochodów – argumentuje w odpowiedzi wójt. Jak zauważa, efektem tych interwencji była wizja lokalna na miejscu w sierpniu ubiegłego roku, która odbyła się w obecności przedstawicieli PKP PLK. – W trakcie spotkania przedstawiciele PKP zgodzili się z naszym stanowiskiem co do stanu technicznego przejazdu i poinformowali, że w najbliższym czasie planowany jest remont przejazdu wraz z poprawą nawierzchni asfaltowej w jego obrębie – podał A. Wawrzynek. Dodał, że w związku z brakiem działań na początku 2020 roku, znów zwrócił się pisemnie do PKP „z żądaniem określenia terminu wykonania prac, o których była mowa podczas zeszłorocznego spotkania”. – Z uzyskanej odpowiedzi wynika, że remont przejazdu planowany jest po nastaniu sprzyjających warunków atmosferycznych najpóźniej do końca II kwartału br. – relacjonuje wójt. W wyniku tej interwencji, jak zaznacza Andrzej Wawrzynek, były również podjęte 7 lutego doraźne prace naprawcze, m.in. likwidacja wystających elementów stalowych i uzupełnienie ubytków asfaltu.

– Odnosząc się do drugiej części pisma, dotyczącego złego stanu nawierzchni drogi wojewódzkiej nr 916 na odcinku Lekartów – Samborowice informuję, że w najbliższym czasie wystosowane zostanie pismo do Zarządu Dróg Wojewódzkich z prośbą o przeprowadzenie remontu nawierzchni tego odcinka drogi – zakończył pismo Andrzej Wawrzynek.

(mad)

Ludzie

Andrzej Wawrzynek

Wójt gminy Pietrowice Wielkie.

Ilona Gawlica

Radna gminy Pietrowice Wielkie

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].