Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodociągi działały bez regulaminu

Na pierwszej w tym roku sesji radni Raciborza mają przyjąć regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Spółka miejska działała przez ponad rok bez tego ważnego dokumentu.

Wodociągi działały bez regulaminu

Nowelizacja ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków wymogła jeszcze na ZWiK-u (obecnie to Wodociągi Raciborskie) zaktualizowanie treści regulaminu dostarczania wody i odprowadzania ścieków obowiązującego na terenie Miasta Racibórz. To zbiór zasad, praw i obowiązków dotyczących działalność zakładu.

Rada miasta otrzymała projekt uchwały z regulaminem spółki. Treść została wcześniej skonsultowana z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie. – Projekt wrócił stamtąd z licznymi rekomendacjami. Ten sporządzony w Raciborzu, jeszcze za poprzedniego zarządu, był daleki od doskonałości. Od tamtej pory Wodociągi nie mają ważnego regulaminu – oznajmił radnym prezes Michał Ziółkowski (na zdj.).

Szef spółki wierzy, że teraz, po uwzględnieniu sugestii Wód Polskich, projekt – uchwalony wcześniej przez radę, zostanie finalnie zaakceptowany przez PGW. – Gdyż jest on zrobiony w czystej linii wedle ich wskazówek – podkreślił szef miejskiej spółki.

W dyskusji, jaka wynikła przy opiniowaniu projektu regulaminu radny Jarosław Łęski spytał kiedy pierwszy projekt regulaminu, ten „daleki od doskonałości” był wysłany z Raciborza do zaopiniowania. Prezes Ziółkowski nadmienił, że ostatnie pismo, na jakie natrafił w spółce jest datowane na połowę listopada 2018 roku. Poprzedni zarząd ZWiK miał do połowy 2019 roku przedstawić radzie, a następnie Wodom Polskim nowy projekt. – Nie został on przedstawiony, choć go opracowano. Wcześniejsza opinia Wód Polskich pochodziła z 3 października 2018 roku – podsumował M. Ziółkowski.

(m)


Nowy prezes raciborskich wodociągów, następca Krzysztofa Kubka, który kierował spółką za rządów ekipy Mirosława Lenka, co rusz odkrywa w siedzibie ZWIK „trupy w szafie”. Niedawno wystąpił na sesji omawiając złą kondycję miejskiej spółki, a prezydent Polowy zgłosił sprawę do prokuratury. Krytyce poddano wydatki poprzedniego zarządu m.in. na działania promocyjne.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
kałuża 29.01.2020 18:51

Racibórz Wielki! nie kompetencją !!!!!!!

~duchu (5.173. * .163) 29.01.2020 17:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

No cóż kolejny strzał w stopę nowej władzy... chcemy oczernić ale wystarczy sprawdzić... Obowiązujący regulamin jest dostępny na BIP Spółki ale jak się kreuje rzeczywistość po swojemu licząc, że ciemny lud uwierzy... to tak wychodzi...

~kroplakranowy (209.95. * .53) 29.01.2020 15:26
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

"Na pierwszej w tym roku sesji radni Raciborza mają przyjąć regulamin dostarczania wody i odprowadzania ścieków. Spółka miejska działała przez ponad rok bez tego ważnego dokumentu."

no to prezes doniósł na prezydenta. jak radni nie uchwalili to regulaminu nie ma. od kiedy to spółki gminne przygotowują projekty uchwał radnym na sesje? od tego kruszenia betonu komuś się w główce poprzestawiało.