Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Powietrze w Żorach dzisiaj bardzo złe. Smog znów w mieście [POMIARY]

Sprawdziliśmy najnowsze pomiary jakości powietrza w Żorach. O ile w dalej położonych od centrum dzielnicach stan powietrza jest umiarkowany, w samym centrum lepiej nie wychodzić z domu. Tylko jeden czujnik jakości powietrza o godz. 9.30 wskazał dobry wynik.

Powietrze w Żorach dzisiaj bardzo złe. Smog znów w mieście [POMIARY]
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

Powietrze w Żorach dzisiaj bardzo złe. Smog znów w mieście [POMIARY]

Na 11 czujników jakości powietrza w Żorach, tylko jeden – położony przy żorskiej komendzie policji, wskazał dobrą jakość powietrza. Najgorzej jest w samym centrum. Czujnik przy ul. Klimka wskazał podczas ostatniego pomiaru 107 miligram na metr sześc. pyłu o rozmiarze PM2,5, co daje 429 proc. normy. W przypadku pyłu PM10 pomiar wyniósł 169 miligram na metr sześć., czyli 337 proc. normy. Tym samym jakość powietrza jest bardzo zła, więc osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Podobnie zła jakość powietrza jest obecnie w dzielnicy Osiny, gdzie pomiar wskazał 364 proc. normy PM2,5 oraz 219 proc. normy PM10.

W Roju, Rogoźnej i Kleszczowie jakość powietrza jest umiarkowana, więc nie jest najgorzej. Na pomarańczowo świecą się teraz czujniki w Rowniu, Kleszczówce, na os. Powstańców Śląskich, w Baranowicach i na os. Sikorskiego. Wskazania wynoszą od 228 do 255 proc. normy pyłu PM2,5.

DOKŁADNE POMIARY CZUJNIKÓW SPRAWDŹ W GALERII ZDJĘĆ.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].