Piątek, 27 listopada 2020

imieniny: Waleriana, Wirgiliusza, Ody

RSS

Epidemia na Śląsku:

W Czechach testują automaty do napełniania butelek detergentami

14.01.2020 21:28 | 2 komentarze | ska

Sieć sklepów Rossmann w Republice Czeskiej od listopada prowadzi wspólnie eksperyment wraz z firmą Henkel, producentem chemii dla gospodarstwa domowego. W sklepach testowane są automaty do napełniania środkami czystości butelek wielokrotnego użytku.

W Czechach testują automaty do napełniania butelek detergentami
Fot. Henkel CZ
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W Czechach testują automaty do napełniania butelek detergentami

To nowatorski projekt, który na razie jest w fazie testów, ale docelowo ma wyeliminować z rynku plastikowe opakowania. Brzmi jak ekologiczna utopia? To realny projekt. Takie automaty można spotkać w sklepach m.in. w Pradze, Brnie, Libercu, czeskich Budziejowicach i Pardubicach.

- Największy wpływ na środowisko wywiera nie tylko wytwarzanie produktów lub opakowań, ale także faktyczne użytkowanie i konsumpcja gospodarstw domowych. Dlatego zależy również od tego, jakiej temperatury używamy do prania, czy sortujemy odpady, czy poddajemy recyklingowi. Henkel jest ogólnie zaniepokojony opakowaniami, których jest tak wiele, a można je poddać recyklingowi. Dlatego cieszymy się bardzo, że mogliśmy znaleźć partnera na rynku czeskim, takiego jak Rossmann, z którym obraliśmy nie tylko ten sam, przyjazny dla środowiska kierunek, ale także uczestniczymy w zmianie nawyków konsumentów końcowych - wyjaśnia Roman Kýr, dyrektor generalny Henkel CR.

Cosmetomat, bo tak nazwano dystrybutory, pozwala na napełnienie własnych butelek kilkoma najpopularniejszymi środkami czystości. Czy takie rozwiązanie przyjęłoby się również w Polsce?

Dyrektorka komunikacji Henkel Polska Dorota Strosznajder chwali ten pomysł na Tweeterze, zaznaczając, że na razie rozwiązanie jest testowane wyłącznie w Czechach:

Pomysł Rossmanna i Henkela już zdobywa zwolenników w Polsce: