Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oto nowa Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz

Jedną z nowości w statucie MRM jest większy nacisk na obecność młodzieżowych radnych na kolejnych posiedzeniach. W przypadku trzech nieusprawiedliwionych nieobecności mandat takiej osoby wygasa.

Oto nowa Młodzieżowa Rada Miasta Racibórz

8 stycznia odbyło się pierwsze posiedzenie Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz nowej kadencji. Sesję otworzył Leon Fiołka, przewodniczący Rady Miejskiej, który wyjaśnił swoim młodszym kolegom podstawowe zasady i obowiązki, jakie ich obowiązują. O szczegółach opowiedział Leszek Jureczko, kierownik Biura Rady Miasta w raciborskim magistracie.

Ślubowanie nowych radnych przeprowadziła dotychczasowa przewodnicząca MRM, Ewa Trystucha. Treść ślubowania brzmiała:

"Ślubuję uroczyście obowiązki radnego Młodzieżowej Rady Miasta Racibórz sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojego Miasta i jego młodych mieszkańców."

Dalsze obrady prowadził najstarszy z grona nowych radnych, Jakub Gądek. Nadzorował m.in. wybór nowego prezydium. Do nowego zarządu MRM w Raciborzu weszli:

  • Przewodnicząca Rady: Patrycja Rzotki
  • I Wiceprzewodniczący: Tymoteusz Kędzior
  • II Wiceprzewodniczący: Szymon Szmanda
  • Sekretarz: Amadeus Kruty

W sprawach bieżących i wolnych wnioskach podsumowano dotychczasową działalność MRM oraz omówiono realizowane projekty (Turniej wiedzy o społeczeństwie, I dzień wiosny dla najmłodszych, Raciborska Giełda Talentów). Przedstawiono również nowe pomysły na inicjatywy młodych samorządowców.

Kolejna sesja Młodzieżowej Rady Miasta odbędzie się 5 lutego 2020 r.

źródło: UM Racibórz, oprac. ż

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].