Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Tak wygląda chata za prawie dwieście tysięcy [ZDJĘCIA]

Za nami pierwszy etap rozbudowy raciborskiego grodu.

Tak wygląda chata za prawie dwieście tysięcy [ZDJĘCIA]
Początki raciborskiego grodu. W przyszłości teren ma zostać ogrodzony i rozbudowany o kolejne atrakcje.

Przy Arboretum Bramy Morawskiej w Raciborzu (las Obora) wzniesiono chatę o konstrukcji międzysłupowej. Wykonanie inwestycji zlecono firmie Axar mgr inż. Sylwii Schethauer z Łańc. Chata ma wymiary 4 na 15 metrów. Pokrywa ją dwuspadowy, kryty strzechą dach, który opiera się na 12 zewnętrznych i 10 wewnętrznych słupach. Całość wykonano z drewna świerkowego oraz modrzewia. W środku chaty znajdzie się miejsce na palenisko wykonane z gliny i kamieni.

Przypomnijmy, inwestycja została realizowana dzięki inicjatywie Stowarzyszenia Drengów znad Górnej Odry, którego członkowie znani są przede wszystkim z organizacji Raciborskiego Festiwalu Średniowiecznego. Projekt rozbudowy grodu kosztował 197 276 zł i został sfinansowany ze środków budżetu obywatelskiego Raciborza.

Chata będzie wykorzystywana przez stowarzyszenie Drengów m.in. do prowadzenia lekcji historii dla dzieci i młodzieży. Pierwsze takie zajęcia mają zostać przeprowadzone już wkrótce podczas ferii zimowych.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~matkadziecko (185.28. * .30) 08.01.2020 20:29

a na nowy żłobek zabrakło...