Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Złote gody w Krzanowicach. Świętował były przewodniczący rady miejskiej [ZDJĘCIA]

Tradycyjnie z początkiem stycznia w Krzanowicach odbyła się uroczystość wręczenia medali za długoletnie pożycie małżeńskie nadanych przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Świętowano we wtorkowe popołudnie 7 stycznia w Dom Przyjęć „Perła”.

Złote gody w Krzanowicach. Świętował były przewodniczący rady miejskiej [ZDJĘCIA]
Jubilaci świętujący 50 lat po ślubie. Do zdjęcia pozują z kierowniczką USC Gabrielą Augustyn (na zdj. z lewej strony) oraz burmistrzem Andrzejem Strzedullą (z prawej strony)

- W ciągu wspólnie przeżytych lat zapewne były chwile radosne, ale też bardziej smutne. Były to też czasy ciężkie, w trakcie których musieliście budować także naszą gminę, nie tylko jej wizerunek, ale także wszystko, co dzisiaj tutaj mamy – mówił do jubilatów burmistrz Krzanowic Andrzej Strzedulla, składając im najlepsze życzenia z okazji złotych godów.

– To wam zawdzięczamy wychowanie kolejnych pokoleń naszych mieszkańców, którzy wspólnie dbają o dobro gminy – podkreślał włodarz.

–  Mam nadzieję, że przed wami jeszcze mnóstwo takich jubileuszy, jeszcze bardziej okazałych – kontynuował Andrzej Strzedulla. Do życzeń dołączyła również kierownicza urzędu stanu cywilnego Gabriela Augustyn. Następnie jubilaci otrzymali pamiątkowe medale nadane przez prezydenta RP Andrzeja Dudę oraz kwiaty.

W uroczystości uczestniczyło pięć z sześciu par świętujących 50 lat po ślubie. Wśród jubilatów znalazł się m.in. Henryk Tumulka, były przewodniczący rady miejskiej Krzanowic.

Oto małżonkowie, którzy odebrali medale z okazji złotych godów:

  • Janina i Alfred Fiksiakowie,
  • Maria i Oswald Horakowie,
  • Paulina i Stanisław Kubisiowie,
  • Aniela i Józef Moslerowie,
  • Sylwia i Henryk Tumulkowie.

Złote gody świętują również: Zofia i Andrzej Orlikowie.

ZOBACZ ZDJĘCIAZłote Gody w Krzanowicach (A.D. 2020).

Szerszą relację z krzanowickich złotych godów zamieścimy w kolejnych „Nowinach Raciborskich”.

Ludzie

Andrzej Strzedulla

Burmistrz Krzanowic.

Henryk Tumulka

Były przewodniczący rady miejskiej Krzanowic.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].