środa, 30 września 2020

imieniny: Honoriusza, Wery, Hieronima

RSS

Będą sadzić „Dęby Wolności”

11.09.2019 19:00 | 2 komentarze | juk

Posadzą dęby, zorganizują potańcówkę i stworzą fotograficzną prezentację - to elementy działań Stowarzyszenia „Młody Radlin”, których celem jest uczczenie odzyskania przez Polskę suwerenności.

Będą sadzić „Dęby Wolności”
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stowarzyszenie „Młody Radlin” zainicjowane zostało i w pełni koordynowane jest przez młodych ludzi. Grupa ma wiele sukcesów na swoim koncie m.in. posadzili 95 lip na 95. rocznicę wybuchu I powstania śląskiego oraz pomalowali elewację biblioteki. Tym razem postanowili w dość oryginalny sposób uczcić 30. rocznicę odzyskania przez Polskę wolności w historycznych wyborach 4 czerwca 1989 r. oraz demokratyczne przemiany w kraju i na świecie. Zamiast organizować tradycyjną uroczystość ze składaniem kwiatów, zorganizują szereg ciekawych inicjatyw.

– W ramach projektu „Bilet do przeszłości – Radlin 30 lat temu” chcemy pokazać mieszkańcom, jak w ciągu tych lat zmieniło się nasze miasto - mówi Szymon Gołdyn, prezes Stowarzyszenia „Młody Radlin”. W tym celu zbierane są fotografie ukazujące m.in. miasto oraz jego mieszkańców. Zdjęcia z okresu 1989 – 2019 należy wysłać drogą elektroniczną na adres: radlin_30lat_temu@op.pl. Na fotografie społecznicy czekają do października. Wtedy również zorganizują festyn z muzyką z lat 90. - Z zebranych zdjęć zrobimy prezentację multimedialną, która będzie dostępna w internecie oraz pokazana podczas festynu - mówi prezes „Młodego Radlina”. Ponadto na przełomie września i października na terenie miasta zostanie posadzonych 30 „Dębów Wolności”. - Drzewa pojawią się w każdej dzielnicy Radlina - zapowiada pan Szymon.

Stowarzyszenie na realizację projektu pozyskało 5 tys. zł z tegorocznej edycji konkursu Działaj Lokalnie. - Bardzo się cieszymy, że zostaliśmy docenieni i możemy zrobić coś ciekawego w naszej okolicy. Mamy nadzieję, że nasz projekt zostanie doceniony przez mieszkańców Radlina – mówi Szymon Gołdyn.

(juk)