Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Umorzono śledztwo w sprawie molestowania nastolatki z OSP

Prokuratura Rejonowa w Wodzisławiu Śląskim umorzyła śledztwo w sprawie wykorzystywania seksualnego 14-latki należącej do młodzieżowej drużyny pożarniczej. Decyzja jest prawomocna.

Umorzono śledztwo w sprawie molestowania nastolatki z OSP

Sprawa dotyczy podejrzenia skrzywdzenia nastolatki przez 35-letniego strażaka z Ochotniczej Straży Pożarnej w Radlinie – Biertułtowach. O możliwych kontaktach nastolatki ze strażakiem policję zawiadomił zarząd OSP.

– Zaraz po otrzymaniu tych niepokojących informacji, 16 grudnia 2018 r., OSP Biertułtowy zwołało w trybie pilnym zebranie zarządu w tym temacie. Podczas zebrania wysłuchano podejrzanego, po czym – na podstawie statutu naszej jednostki – zawieszono go w prawach strażaka Ochotniczej Straży Pożarnej Biertułtowy. Wydaliśmy mu również zakaz przebywania oraz kontaktowania się z Młodzieżową Drużyną Pożarniczą. Małoletnia, która według doniesień miałaby być poszkodowana, od września 2017 roku nie jest już członkiem Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Biertułtowy. Następnie niezwłocznie powiadomiliśmy o wszystkim policję. Byliśmy pierwsi, którzy zareagowali i powiadomili odpowiednie organa – przekonywał na początku roku zarząd OSP Biertułtowy.

Nastolatka została przesłuchana w obecności psychologa, prokuratura jednak z uwagi na jej dobro nie udziela szczegółowych informacji. Wiadomo jednak, że śledztwo nie wykazało, aby doszło do przestępstwa.

– Śledztwo zostało umorzone. Od decyzji o umorzeniu nikt się nie odwołał, tym samym stała się prawomocna – mówi prokurator prowadzący sprawę.

(acz)

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję

Pod tym materiałem komentować mogą wyłącznie zarejestrowani użytkownicy.
Aby wziąć udział w dyskusji zaloguj się. Jeżeli nie masz konta, możesz się zarejestrować.

wnikliwy 25.09.2022 13:42

Kiedy zagrożony jest ktoś ze służb to jest chroniony,aby nie wpłynął na zły wizerunek,a wiadomo że w każdym środowisku są tacy ludzie,tylko w służbach ich kryją

wnikliwy 21.09.2022 22:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

zwykłyobywatel 04.09.2019 14:21
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Alojs (188.137. * .16) 04.09.2019 11:37
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

i jeden więcej chodzi sobię wolny. Kwestia czasu jak ucierpi inne dziecko. Brawo polskie prawo !

~jestemtu (156.67. * .3) 04.09.2019 10:30
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~Piach (188.146. * .116) 04.09.2019 08:55
oceniono 5 razy
1
Zgłoś

Niech odezwia się ci którzy nadal uważają że nie trzeba reformy sądownictwa i rozwalenia starych układów

~jestemtu (156.67. * .3) 04.09.2019 08:36
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

Prokuraturę wodzisławską powinno się zlikwidować.