Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Sołectwa dostały pieniądze z województwa. Do naszego regionu trafiło ponad 544 tys. zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

W czwartkowe przedpołudnie 8 sierpnia w starostwie powiatowym w Raciborzu podpisano umowy w ramach marszałkowskiego konkursu "Inicjatywa Sołecka".

Sołectwa dostały pieniądze z województwa. Do naszego regionu trafiło ponad 544 tys. zł [ZDJĘCIA, WIDEO]

Przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego przyjechali do Raciborza, aby podpisać umowy z szefami poszczególnych gmin z powiatów: raciborskiego, wodzisławskiego i rybnickiego, którym udało się uzyskać pieniądze w ramach konkursu "Inicjatywa Sołecka". Z naszego regionu wsparcie trafiło do 11 gmin, na łączną kwotę nieco ponad 544 tys. zł. Uzyskanych środków gratulowali m.in. wicemarszałek Beata Białowąs (na zdj.), minister w rządzie Mateusza Morawieckiego oraz radny sejmiku wojewódzkiego Michał Woś, dyrektor wydziału terenów wiejskich Jerzy Motłoch oraz starosta Grzegorz Swoboda.

W ramach przeprowadzonego naboru udział w konkursie wzięły 104 gminy (z 17 powiatów). Do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego wpłynęło 338 wniosków o udzielenie pomocy finansowej na łączną kwotę 10,8 mln zł. Sejmik Województwa Śląskiego udzielił 238 zadaniom pomoc finansową w formie dotacji celowych w łącznej kwocie 4,5 mln zł na realizację zadań wybranych w ramach konkursu. Pomoc została udzielona 84 gminom województwa śląskiego. O pomoc finansową ze środków budżetu województwa w ramach konkursu mogły ubiegać się sołectwa z terenu województwa śląskiego za pośrednictwem gmin. Limit pomocy finansowej dla gminy wynosił 60 tys. zł. Do konkursu nie mogły być zgłaszane zadania, których realizacja była współfinansowana ze środków zewnętrznych (np. funduszy UE, krajowych itp.) za wyjątkiem funduszu sołeckiego, którego środki mogły być łączone w celu realizacji przedsięwzięć.

W trakcie czwartkowego spotkania doszło również do podpisania umowy pomiędzy powiatem raciborskim a Śląskim Urzędem Marszałkowskim dotyczącej współfinansowania budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. Mowa o blisko kilometrowym odcinku drogi powiatowej w Bieńkowicach (ul. Bojanowska), która będzie realizowana w partnerstwie z gminą Krzyżanowice. Wartość dofinansowania to 248 750 tys. zł i stanowi 49% wartości całego zadania.

W jakiej wysokości i na jakie zadania wsparcie otrzymały sołectwa poszczególnych gmin? Czytaj na kolejnych stronach.

Ludzie

Grzegorz Swoboda

Starosta Raciborski

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

5 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Boguniczanin (89.64. * .222) 08.08.2019 21:48

lepjej nie komentować bo potem z facebuka usuwają sie znajomi znajomych sliska sprawa trzeba pisac pochwały temu co wrzuca posty :):):) heheh

~brrrr (83.26. * .197) 08.08.2019 21:31

Ale piękne ujęcia... No i jeszcze raz ostatnie ujęcie (jakby to wcześniejsze nie za dobrze wyszło...) Jak to się nazywa? "Celebrycka ścianka"? A może jakieś wybory się zbliżają?

kałuża 08.08.2019 16:41

wybory powinny być co rok .....

~ktoś11 (188.146. * .112) 08.08.2019 14:44
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

właśnie czytałem że rozenek sobie kupiła mercedesa za 1 milion złotych :) To teraz te 11 gmin może sobie zapłacić za 50 % procent samochodu :)

~reCATCHA (37.30. * .199) 08.08.2019 13:55
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Przecież te delegacje z Katowic i z Warszawy kosztowały więcej niz te grosze co rozdali Zawsze były takie konkursy i dotacje ale nikt z tego takiego cyrku nie robił