Sobota, 17 sierpnia 2019

imieniny: Jacka, Anity, Mirona

RSS

To były piękne dni... - wystawa!

15.07.2019 16:50 | 0 komentarzy | AgaKa

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna oraz Muzeum w Wodzisławiu Śląskim serdecznie zapraszają na wspólną wystawę, będącą pokłosiem spotkania "50 lat minęło. Krótka historia Dni Miasta", który odbył się w wodzisławskiej bibliotece podczas Dni Wodzisławia 8 czerwca 2019 roku.

To były piękne dni... - wystawa!
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W "Galerii pod Fikusem" znalazły się zdjęcia, archiwalne plakaty, zaproszenia oraz pamiątkowe gadżety związane z dawnymi Dniami Wodzisławia. Ze swoich zbiorów Muzeum wybrało przedmioty związane z czasami PRLu. Pierwsze Dni Ziemi Wodzisławskiej (jak początkowo nazywała się impreza) odbyły sie we wrześniu 1966 roku i ściśle związane były z tysiącleciem Państwa Polskiego. Kolejne Dni odbywały się początkowo co dwa lata, zaś od 1978 roku już rokrocznie. Każdym Dniom towarzyszyło wiele tematycznych pamiątek - proporczyków, przypinek, zdjęć, dyplomów... Część z tego wielkiego zbioru można obecnie oglądać w Bibliotece.

Wystawę "To były piękne Dni... Dni Wodzisławia w czasach PRLu" można oglądać w godzinach otwarcia Biblioteki do 16 września br.

Wstęp bezpłatny!