środa, 5 sierpnia 2020

imieniny: Marii, Oswalda, Stanisławy

RSS

Remont wiaduktu pochłonie miliony

11.07.2019 19:00 | 6 komentarzy | juk

Choć procedury przetargowe jeszcze się nie zakończyły, to już wiadomo, że miastu nie zabraknie pieniędzy na remont wiaduktu przy ul. Mariackiej. Inwestycja ma wynieść około 4,5 mln zł.

Remont wiaduktu pochłonie miliony
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Coraz bliżej rozpoczęcia remontu wiadukt przy ul. Mariackiej w Radlinie. Urzędnicy otworzyli już złożone w przetargu oferty. Spośród pięciu propozycji najtańszą zaproponowało Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów z Gliwic. Opiewa ona na kwotę nieco ponad 4,5 mln zł. Co ciekawe jedna z ofert była prawie dwukrotnie wyższa. Złożył ją cieszyński odział czeskiej firmy.

– Cieszę się z ilości złożonych ofert, to pokazuje, że zainteresowanie przebudową naszego wiaduktu było duże wśród przedsiębiorców - komentuje Barbara Magiera, burmistrz Radlina. - Obecnie sprawdzamy dokumenty złożonych propozycji. Cieszę się, że znalazły się takie oferty, które nie przekraczają zabezpieczonych przez nas pieniędzy - mówi dodając, że na realizację zamówienia miasto zamierzało przeznaczyć 4,6 mln zł.

Urzędnicy szacują, że prace naprawcze wiaduktu mogą potrwać maksymalnie 12 miesięcy. W tym czasie obiekt przejdzie kapitalny remont. - Obecnie wiadukt jest złożony z trzech przęseł. Po remoncie będzie obiektem jednoprzęsłowym, a to znaczy, że obecne wzmocnienia przy skarpach zostaną zastąpione ścianami oporowymi z gruntu zbrojonego - tłumaczy Marek Gajda z radlińskiego magistratu. Wszelkie roboty rozbiórkowe wiaduktu nie będą wykonywane metodą wybuchową. Prace wyburzeniowe prowadzone mają być od góry do dołu obiektu. Po zakończeniu inwestycji zmianie ulegnie standard poruszania się po jezdni. Zachowa ona szerokość 6 metrów, zaś po obu stronach pojawią się bariery energochłonne. Z obu stron chodniki będą miały po 2 metry szerokości.

(juk)