Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Mateusz Kłosek: Chcieliśmy zrobić coś, co będzie kojarzone nie tylko z przemysłem i pracą, ale również przyjemnością

Z Mateuszem Kłoskiem i jego żoną Katarzyną rozmawiamy o ich nowej kawiarni, chrześcijaństwie oraz wykorzystaniu wiedzy, która zawarta jest w książkach (zobacz również: Kawałek nieba w Raciborzu czyli nowa kawiarnia właścicieli Eko-Okien).

Mateusz Kłosek: Chcieliśmy zrobić coś, co będzie kojarzone nie tylko z przemysłem i pracą, ale również przyjemnością
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

– Od okien do książek jest dość daleko... Dlaczego zdecydowaliście się państwo na krok w tym kierunku?

– To stało się jakoś tak naturalnie. Chcieliśmy zrobić coś, co będzie kojarzone nie tylko z przemysłem i pracą, ale również przyjemnością.

– Księgarnie w Raciborzu raczej się zamyka niż otwiera... Jaki macie państwo pomysł na przekonanie klientów do swojego biznesu?

– To nie tylko księgarnia, ale również kawiarnia, a więc miejsce, w którym dobrze spędza się wolny czas przy kawie, ciastku, herbacie, przy lodach. Tutaj w lekkiej atmosferze możemy zaproponować książkę czy płytę. Książki są po to, żeby wynieść stąd coś pozytywnego. W książkach zawarta jest wiedza – rady życiowe, które mogą nam w czymś pomóc.

– Tematyka prezentowanych książek oraz wystrój lokalu przesycone są motywami chrześcijańskimi. W dobie postępującej laicyzacji jest to coś wyjątkowego. Dlaczego zdecydowaliście się państwo zaakcentować właśnie te wartości?

– Chrześcijaństwo to dobro, miłość i Bóg, a więc wartości bardzo nam bliskie.

– Jakie są wasze ulubione książki?

– Aktualnie polecamy książkę „Sychar. Ile jest warta Twoja obrączka” autorstwa Anny Jednej. To świadectwo żony, której mąż odszedł, założył drugą rodzinę, ale ona na niego nadal czekała... Po ośmiu latach powrócił i dziś są razem. Przy czterdziestoprocentowym rozwodnictwie w Polsce jest to coś niespotykanego – przykład na to, że można inaczej. Druga książka, którą możemy polecić to „Noga z gazu” księdza Adama Pawłowskiego, który w 104 bardzo krótkich opowiadaniach wskazuje jak w życiu można dobrze postępować, wyjść z uzależnień od pornografii czy alkoholizmu, które są codziennością naszych czasów.

13 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~666@33 (212.30. * .59) 17.05.2022 22:07
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

begtopmers 24.02.2022 02:36
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Chrześcijaństwo to dobro, miłość i Bóg". Śmiem wątpić.

~DB (5.173. * .211) 23.02.2022 23:43
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

"Chrześcijaństwo to dobro, miłość i Bóg". Śmiem wątpić.

~arekg (89.25. * .138) 12.03.2021 22:29
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

To może trzeba było zapłacić więcej pracownikom? Ale to w sumie takie mało katolickie.

~fin (83.8. * .21) 09.03.2021 10:06
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~eded (176.221. * .206) 27.02.2021 14:22
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

~brodna (185.28. * .30) 27.06.2019 21:47
0

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

seeeeeb5 26.06.2019 17:32
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Tylko nie Ekookna na placu Długosza !.I nie kupujcie tego placu ! Plac dla nas ludzi otwarty i zielony z zachowaniem parkingu niech zostanie.Nie Chcemy Szkoły Ekookien czy innych na tym placu i pod naszymi oknami.

~Wiem (31.0. * .219) 26.06.2019 15:34

Panie Mateuszu dziwię się że chcę Pan takie wartości krzewic za pomocą biznesu, mógł się Pan zająć mecenarstwem i bezpośrednio pomagać a nie przez wartości których w chrześcijaństwie brak robić kolejne pieniądze. Powiem Panu że nie wątpię w Pana wartości ale dla mnie chrześcijaństwo nie potrzebowało by franczyzy do krzewienia wartości jeśli by tymi wartościami bylo przepelnione. Dobrze wiemy po co ludzie stworzyli wiarę i dobrze Pan wie że problemy rozwiązują pieniądze a duchowe sprawy a raczej to co dzieje się w naszej głowie w dużej mierze wywołują inni ludzie. Więc jeśli ziarno spadnie na zyzna ziemię to wyrośnie, w naszych realiach niestety pasterz zamiast dbać to wyzyskuje swoje stado a jak mu któraś owca zbędna to najlepiej kopnac w d... Może na końcu jest trochę goryczy ale Panie Mateuszu znam życie i ludzi i do mnie to nie przemawia ale politycznie w dzisiejszych czasach dobrze się wpisuje. Mam nadzieję że miasto skorzysta z projektu zabudowy a u długosza ale nie sprzeda terenu dla Eko Okien bo to kolejny dil polityczny. Pozdrawiam i na koniec niech Pan pamięta gdzie Pan znalazł spokój... I dlaczego tam.

~JA_WAS_TEŻ_PROSZĘ (194.99. * .228) 26.06.2019 11:08
oceniono 7 razy
-5
Zgłoś

A ja proszę, kupcie wreszcie ten cholerny plac i zróbcie coś sensownego, bo inaczej dalej tam będzie to koszmarne lotnisko z samochodami i nic się nie zmieni przez następne 10 lat albo więcej!!!!!

~Prosb (5.173. * .223) 26.06.2019 10:42
oceniono 7 razy
5
Zgłoś

Prośba do Ekookien.Nie kupujcie placu Długosza.Nie róbcie nam tego pod oknami i w Raciborzu.

~real_ista (185.244. * .228) 26.06.2019 10:36
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Chyba nie musisz pracować każdą niedzielę, a przerywanie produkcji o takiej skali to nie jest łatwa sprawa.

~Pracownikeko (94.254. * .67) 26.06.2019 10:18
oceniono 6 razy
6
Zgłoś

Tacy Katolicy a w Niedzielę i Święta trzeba do pracy chodzić bo jak nie to dowidzenia i won z pracy