Wtorek, 14 lipca 2020

imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury

RSS

Kuliga prosi Polowego o darmowe autobusy na Dni Raciborza

12.06.2019 12:08 | 1 komentarz | ma.w

Radny Razem dla Raciborza Michał Kuliga złożył dziś rano, tuż po rozpoczęciu pracy urzędu, interpelację do Prezydenta Dariusza Polowego w sprawie uruchomienia w sobotę 15 czerwca darmowych kursów autobusów miejskich z okazji Dni Raciborza na Zamku Piastowskim.

Kuliga prosi Polowego o darmowe autobusy na Dni Raciborza
Michał Kuliga chce by z darmowych kursów korzystali wszyscy raciborzanie, a nie tylko fani grupy Kult
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Radny zapowiedział interwencję w magistracie, gdy pytaliśmy go, co sądzi o zafundowaniu darmowych kursów autobusami PK tylko dla uczestników koncertu zespołu Kult w piątek 14 czerwca. Nazywa taką decyzję nieuzasadnioną i zarzuca rządzącym pomijanie pozostałych mieszkańców, w tym dzieci i młodzieży. Zdaniem radnego świętować Dni Raciborza powinno się wspólnie, z raciborzanami z dzielnic ościennych. Według Michała Kuligi darmowa komunikacja w Dni Raciborza powinna wejść na stałe w obchody święta miasta.

Aktualizacja

Około godz. 14.00 w środę 12 czerwca magistrat podał oficjalnie , że w sobotę (15 czerwca) uczestników Dni Raciborza będą odwozić spod zamku miejskie autobusy. Sobotni transport zaplanowano na godz. 22.30 spod Zamku, w tej samej konfiguracji co w piątek (linie 2, 8, 11 i 4 z uwzględnieniem dzielnicy Płonia).

Oto treść interpelacji złożonej w środę 12 czerwca ok. godz. 8.00 w urzędzie.

Interpelacja Michała Kuligi

Ludzie:

Dariusz Polowy

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Michał Kuliga

Michał Kuliga

Radny Gminy Racibórz