Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Niedyspozycja zdrowotna powodem nieobecności prezesa PRD na sesji

To już trzeci miesiąc jak oczekiwany w urzędzie Krzysztof Wrazidło nie pojawia się na sesji rady miasta. Jego wystąpienie było oficjalnie zaplanowane na maj. O niedyspozycji zdrowotnej prezesa poinformowano mejlem na 2 godziny przed sesją.

Niedyspozycja zdrowotna powodem nieobecności prezesa PRD na sesji
Prezydent Dariusz Polowy mówił o przyszłości otaczarni z Płoni

Przypomnijmy, że szef Przedsiębiorstwa Robót Drogowych jest szczególnie wyczekiwany przez Pawła Ryckę z Płoni, który chciałby z prezesem porozmawiać o przenosinach wytwórni asfaltu. K. Wrazidło zobowiązał się przed radą miasta, że w ciągu roku – od marca 2018 roku tzw. asfalciarnia zostanie wyprowadzona z Raciborza. Do tego nie doszło, a prezydent Dariusz Polowy zaczął kadencję od wypowiedzi, że w sprawie otaczarni (wytwórnia mas bitumicznych) poprzednicy nic nie zrobili.

Radni liczyli, że prezes PRD pojawi się w kwietniu, ale przewodniczący Leon Fiołka tłumaczył, że zapowiadając jego wizytę w marcu, nie miał na myśli kwietniowej sesji (zapis wideo i w protokole z sesji wskazywał, że jednak mówił o tym miesiącu). Nieobecność na sesji w marcu tłumaczono także w wymijający sposób.

Ustalenia sprzed miesiąca, że K. Wrazidło będzie do dyspozycji radnych w maju, także spaliły na panewce. Prezes nie przyszedł, bo znalazł się w stanie „niedyspozycji zdrowotnej”. Przewodniczącego Fiołkę poinformowała o tym prokurent Sylwia Cieślik o godz. 13.05 w środę sesyjną, na 2 godziny przed rozpoczęciem posiedzenia. Poinformowała, że gdy Wrazidło wyzdrowieje, przyjdzie na kolejną sesję – w czerwcu.

Ludzie

Dariusz Polowy

Prezydent Raciborza

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Jedi (46.134. * .4) 29.05.2019 17:56

Trzeba Polowemu przyznać, że świetnie bawi się z Rumunem i wystawia go do wiatru jak kretyna. A to przecież prezes Lenka