Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Pożar w kopalni w Ornontowicach. Ewakuowano górników

17 maja o godzinie 9:15 w kopalni „Budryk” w Ornontowicach doszło do pożaru. Ewakuowano trzydziestu górników.

Pożar w kopalni w Ornontowicach. Ewakuowano górników

Do zdarzenia doszło w chodniku D-3, w pokładzie 358/1, na poziomie 1050 m, wystąpiło niebezpieczne zdarzenie polegające na pojawieniu się dymu i podwyższonego stężenia CO powstałego w wyniku wiercenia otworu odmetanowania.

Z zagrożonego rejonu wycofano 30 pracowników. Podczas powstawania zagrożenia i wycofywania załogi nikt nie doznał obrażeń. W ramach akcji ratowniczej przeciwpożarowej, dokonano penetracji i likwidacji zagrożenia według ustalonego projektu. O godzinie 1455 akcję zakończono decyzją KRZG. Nadzór nad akcją prowadził Okręgowy Urząd Górniczy w Gliwicach, pod nadzorem Wyższego Urzędu Górniczego w Katowicach.

(acz)

11 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~proste_pytanie (5.184. * .68) 19.05.2019 22:37

pytanie do ~Ratownik (94.254. * .49) ile lat byłeś ratownikiem, a ile lat przepracowałeś na kopalni pod ziemią niż poszedłeś na emeryturę?

~kto_odważny (193.169. * .48) 19.05.2019 19:42

Cytat za strony : http://www.wug.gov.pl

"Górniczy telefon zaufania działa przy Wyższym Urzędzie Górniczym od 2011 roku, 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu. Wszyscy pracownicy zakładów górniczych dzwoniąc pod nr tel. 32 736-19-47 mogą zgłaszać zauważone nieprawidłowości i niebezpieczne zdarzenia zagrażające ich zdrowiu, życiu i bezpieczeństwu pracy. Oprócz telefonu mogą też do tego rodzaju zgłoszeń wykorzystać pocztę mailową oraz tradycyjną wysyłając informację na adres Wyższego Urzędu Górniczego. Informacje można przekazywać anonimowo."

Piszcie dzwońcie tam a nie tu na nowiny.pl

~Gróbiorz (109.196. * .196) 19.05.2019 16:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Niech sie lepi zajmo mobbingiym na tyj gróbie bo takich debili nie brakuje czy to na dole i na wirchu! Nikt na nad tym wogóle nie panuje! Człowiek je traktowany jak czysty śmieć!!!!!

~Ekomeryt (109.95. * .59) 19.05.2019 14:12
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Ratownik..... Teraz to masz rację gowno jak niewiem ściepy z całego Śląska dali na budryk załoga większość sameciule i debile dozor ciśnie tylko metry i wykon A bhp to jedynie jakie znają to pasta bhp...
Chodniki zajebane pylem metan to lopatom odciepuja i ludzie nie reagują.... urząd górniczy to powinien na każdej zmianie być i to na każdym poziomie
Dozor i każdy stołek wyżej pod ścianą i szczelac
Niech ktoś zrobi tam do cholery pozadek młodzi zastraszeni pod kopalnią sobota niedziela do roboty o urlop się nie pytać A jak ktoś chory na l4 to ma przewalone matryyyyyy metryyyy nic po za tym to je waznee JESZCZE NIC SIE NIE STAŁO ale... kaje ten urząd

~Ratownik (94.254. * .49) 19.05.2019 11:57
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

24 lata byłem ratownikiem górniczym, brałem między innymi udział w akcji ratowniczej na Budryku w 2002 r. Ale nigdy nie słyszałem o penetrowaniu zagrożenia.
Jeśli wiercili otwory w celu odmetanowania pokładu dlaczego nie było prewenterów którymi można się odciąć od zagrożenia?

~xCARLOSx (89.72. * .105) 19.05.2019 06:53
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Pracowalem na kilku kopalniach ale takiego gowna jak caly ten budryk nie widzialem nigdzie. Wiekszosc ludzi tam pracujacych to zwykli oderwani od pługa gwiazdorzy a czy wyzej dupa siedzi tym gorzej.

~GórnikzBudryka (80.65. * .16) 18.05.2019 22:13
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Gfhjkl-Takich idiotów jak Ty przyjmują do górnictwa i potem są pożary.

Pokaż więcej