Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Arkadiusz B. zaniedbywał zwierzęta? "Uszy chorych królików leczył naftą"

Zamknięte, zaniedbane i schorowane. Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt” kolejny raz interweniuje w naszym regionie. Tym razem chodzi o króliki przebywające w bardzo złych warunkach. "Pech dla właściciela, szczęście dla zwierząt, iż zajrzeliśmy do jednego z budynków gospodarczych" mówią działacze stowarzyszenia.

Arkadiusz B. zaniedbywał zwierzęta? "Uszy chorych królików leczył naftą"

"Czy można prowadzić "Minii zoo" i znęcać się nad posiadanymi zwierzętami? Niestety można. Przedstawiamy kolejną interwencję z Wodzisławia Śl. i kolejne uratowane zwierzęta" czytamy na profilu społecznościowym Stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” opis jednej z ostatniej interwencji. Działacze organizacji kilka tygodni temu weszli na teren Mini Zoo przy ul. Młodzieżowej. Wraz z policją przeszukiwali tamtejsze pomieszczenia w innej sprawie. Przy okazji odkryli schorowane zwierzęta przebywające w bardzo złych warunkach.

W jednym z budynków gospodarczych przebywało 6 królików zamkniętych w klatach. "Zwierzęta były bardzo chore, uszy były całe w ropie i stanach zapalnych; króliki lekarza weterynarii nie widziały chyba odkąd się urodziły. Nikt im także nie obcinał pazurów, były tak długie, iż uniemożliwiały swobodnie poruszanie się" relacjonują przedstawiciele Stowarzyszenia. Kiedy zapytali mężczyznę, który ich oprowadzał po obiekcie, dlaczego zwierzęta są zaniedbane, w odpowiedzi usłyszeli "Uszy leczymy naftą...tak leczono też przed wojną, to stara sprawdzona metoda".

Króliki zostały niezwłocznie odebrane właścicielowi Mini Zoo i oddano je pod opiekę lekarza weterynarii. Jednemu ze zwierząt musiano zaszyć oko, ponieważ mogło wypaść z oczodołu. "Teraz sąd zdecyduje o karze dla właściciela tego ośrodka. O odbiorze zwierząt powiadomiliśmy już Urząd Miasta w Wodzisławiu. Za kilka dni składamy zawiadomienie dotyczące znęcania się nad zwierzętami w tym miejscu. Właściciel zwierząt Arkadiusz B. będzie musiał ponieść konsekwencje ich zaniedbywania" zapowiadają działacze Pogotowia dla Zwierząt.

Do sprawy wrócimy na łamach Nowin Wodzisławskich.

fot. Facebook/Stowarzyszenie „Pogotowie dla Zwierząt”

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Króliczorz (188.137. * .5) 29.06.2022 14:28
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Co w tym dziwnego że świerbowca usznego u królików leczy się naftą?

~Ksg (46.134. * .109) 19.05.2019 21:35
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Pewnie ze jest cos nie tak!!!! Sprawa odpadow tez ucichla zero konsekwencji!!! Stare wtyki i plecy za odpowiednimi drzwiami!

~Naczelnik (5.173. * .175) 17.05.2019 10:23
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Capo ciagłe kłopoty a nie siedzi coś nie tak .

~Benny (5.184. * .234) 17.05.2019 06:36
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

W ogóle dziwne, że ten cwaniak nadal chodzi sobie wolno.

~Wkurzona (5.173. * .103) 16.05.2019 20:58
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

Zamknąc gnoja za wszystkie przewinienia.Wszyscy Go dobrze znają

Leno 16.05.2019 20:26
oceniono 2 razy
0
Zgłoś

To chyba przesada.Co innego że zwierzę było chore a co innego znęcanie się nad nim.Nie wierze żeby ten pan się nad nimi znęcał.

~Timo (188.117. * .5) 16.05.2019 20:24
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Pierwsza normalna kontrola.Szkoda tych zwierząt ,które padły w Bukowie.Wielki miłośnik zwierząt ,a świnki morskie z głodu pożerały się nawzajem.