Poniedziałek, 1 czerwca 2020

imieniny: Jakuba, Hortensji, Gracjany

RSS

Stare uzgodnienia nie do spełnienia

15.05.2019 08:33 | 1 komentarz | ma.w

Jeszcze jako członek koalicji rządzącej miastem, w poprzedniej kadencji, radny Marcin Fica (na zdj.) uzgodnił w magistracie, że ulica Solna będzie wyłożona płytami granitowymi, aby mieszkańcom wygodniej się tamtędy spacerowało. Obecne władze nic na ten temat nie wiedzą.

Stare uzgodnienia nie do spełnienia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

M. Fica sprawdził w wydziale inwestycji czy zaplanowana na koniec maja wymiana kostki brukowej na Solnej, między ulicami Nową i Różaną, dojdzie do skutku. Usłyszał na Batorego, że wcześniejsze uzgodnienia w tej sprawie nie są już aktualne. Rozpytywał w tej sprawie na posiedzeniu komisji gospodarki miejskiej, ale wiceprezydent Dominik Konieczny oznajmił, że wiedzy na temat takich ustaleń co do prac na Solnej, nie zna.

Ficę zirytowało, że urząd dokłada do remontu ulicy Długiej i położy granit pod Arkadami, gdzie ruch pieszych jest mniejszy niż Solną. – Starsi ludzie tam mieszkający i matki z wózkami dziecięcymi o to prosiły – argumentował M. Fica. Szef komisji gospodarki Piotr Klima skomentował, że sprawę uznaje na razie za zawieszoną.

(m)

Ludzie:

Dominik Konieczny

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Marcin Fica

Marcin Fica

Radny Miasta Racibórz

Piotr Klima

Piotr Klima

Radny Gminy Racibórz