Czwartek, 22 października 2020

imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii

RSS

W środku głuszy wystawili dzieło Szekspira [ZDJĘCIA]

15.04.2019 09:40 | 0 komentarzy | mad

Przed zadaniem stanął mieszany, czyli zawodowo-amatorski zespół aktorski.

W środku głuszy wystawili dzieło Szekspira [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środku lasu w Amfiteatrze Buk w Rudach po raz kolejny wystawiono "Sen nocy letniej" Williama Szekspira. Nie była to jednak kanoniczna wersja dzieła, ale rzeczywisty, improwizowany i spontaniczny eksperyment, mający odpowiedzieć na pytanie o granice między zabawą a sztuką, między teatrem zawodowym a amatorskim. W sztuce reżyserowanej przez Dariusza Jezierskiego wystąpili więc aktorzy z jego teatru, czyli Teatru Nowej Sztuki oraz amatorzy – mieszkańcy z naszego regionu.

Całość wpisuje się w ideę utworzenia w Rudach Europejskiego Centrum Doświadczania Teatru. Chodzi więc o to, że teatr doświadczany to teatr wymyślany, podnoszony i uprawiany wspólnie na każdym etapie. - Teatr powinien być doświadczeniem zbiorowym, nieelitarnym z założenia. Powinien jednoczyć zarówno widzów, jak i twórców, niwelować granice między nimi – uważa D. Jezierski.

W Rudach wystąpili: Magdalena Gogół, Agata Klimek, Jolanta Sobik-Szymura, Anna Maksym, Agata Środa, Katarzyna Sowińska, Arkadiusz Bizok, Patryk Strojeswski, Krzysztof Surma, Damian Krzyśka, Robert Pietrzela oraz Jakub Łasut.


Rudzki Amfiteatr Buk to miejsce magiczne, tam także kręcono zdjęcia do „Zimnej wojny” Pawła Pawlikowskiego. O tym, jak do tego doszło, rozmawialiśmy z Dariuszem Jezierskim, prezesem stowarzyszenia, który w imieniu właścicieli zarządza tym obiektem. Czytaj TUTAJ.