Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Diety radnych w górę

Na pierwszej sesji nowej rady gminy w Mszanie radni uchwalili m.in. podwyżkę swoich diet

Diety radnych w górę
Czytasz ten artykuł w ramach limitu 10 artykułów.

Zarejestruj się lub zaloguj aby korzystać z portalu bez ograniczeń!
Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać.
Zarejestruj się
Zostało Ci 9 artykułów do przeczytania.
Zarejestruj się lub zaloguj i czytaj bez ograniczeń!

Rejestracja jest darmowa - dowiedz się więcej ile możesz zyskać!

W poprzedniej kadencji przewodniczący rady otrzymywał 1325 zł miesięcznie, jego zastępca 850 zł, przewodniczący poszczególnych komisji 750 zł, a pozostali radni 650 zł. W nowej kadencji radni będą otrzymywać o 100 zł miesięcznie więcej, za wyjątkiem przewodniczącego rady gminy, którego dieta pozostaje bez zmian. – Wysokość diet jest adekwatna do kosztów ponoszonych w związku z pełnieniem funkcji radnego – uzasadnił podwyżkę Mirosław Szymanek, wójt Mszany.

W razie nieobecności radnego na sesji rady lub posiedzeniu komisji, z należnej mu diety, potrącane będzie 150 zł za każdą nieobecność, czyli tyle samo co w poprzedniej kadencji.

Za zmianą wysokości diet zagłosowało 14 radnych. Jeden wstrzymał się od głosu.

Bez zmian pozostało wynagrodzenie wójta. Tak jak do tej pory będzie ono wynosić 10180 zł brutto.

(art)

7 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~Mrx (188.146. * .235) 10.12.2018 21:06

Wójt Szymanek sam zaproponował podwyżkę choć stoi na straży finansów Gminy Mszana. Trzeba powiedz ze to jest opłata za najemników, wiernych piesków co wszystko przeglosuja, nawet za jakiś czas podwyżkę dla wójta.

~PolakPrawy (83.238. * .90) 06.12.2018 23:15
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Zobaczcie jak szybko przystąpili do" pracy", jak "pięknie" zaczęli podnosić sobie zarobki!!!! Jeszcze nic nie zrobili !!! Trochę przyzwoitości. Wstyd!!!

tixx 06.12.2018 21:03
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

~maxiu: Aś to teraz strzelił jak dzik w sosna, aż dębionki poleciały. Chciałbym Ci uświadomić, że na 15 radnych w Mszanie 14 jest z komitetu wyborczego p. Szymanka (czyli wójta). Czyli "wszyscy razem w jednym tempie" zrobili sobie dobrze......

Damiano2389 06.12.2018 14:55
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Nienasyceni ,powinno to być w czynie społecznym

~Kto_pyta (91.225. * .2) 06.12.2018 14:54
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

czy to są kwoty za pełnienie dodatkowych funkcji ? czyli dieta podstawowa plus dieta za dodatkowe funkcje np. przewodniczący komisji?

maxiu 06.12.2018 14:34
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Nadeszła "DOBRA ZMIANA" albo "DOJNA ZMIANA"

~ciekawy (78.31. * .74) 06.12.2018 13:35
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

Teraz już chyba wszyscy wiedzą po co była ta cała reforma administracyjna. Setki, tysiące stołków do obsadzenia. Wójt jakiejś wsi zabitej dechami zarabia ponad 10 tysiaków. Radni, radni powiatowi, rady, rady gmin, rady powiatów, itd itd