Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Ruszył Festiwal Perspektyw 2018. Uczniowie z całego regionu przyjechali do Raciborza [ZDJĘCIA]

Impreza ma zachęcić młodzież ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych do kontynuowania nauki w technikach oraz szkołach branżowych.

Ruszył Festiwal Perspektyw 2018. Uczniowie z całego regionu przyjechali do Raciborza [ZDJĘCIA]

Materiał wideo:

Uczniowie z raciborskich szkół branżowych, techników i Liceum Plastycznego opowiadają swoim młodszym kolegom o specyfice kierunku kształcenia, który wybrali - lekcjach, praktykach oraz perspektywach zawodowych. Słuchają ich z uwagą nie tylko uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych z powiatu raciborskiego, ale również powiatów ościennych - głubczyckiego, kędzierzyńskiego, rybnickiego i wodzisławskiego.

Impreza jest organizowana przez Wydawnictwo Nowiny (wydawca portalu Nowiny.pl, Nowin Raciborskich oraz Nowin Wodzisławskich) przy wsparciu Powiatu Raciborskiego, Miasta Racibórz. Partnerami przedsięwzięcia są Eko-Okna, Mieszko oraz Rafamet.

W minionych latach Festiwal Perspektyw był imprezą jednodniową, jednakże rosnąca popularność tej formy promocji kształcenia zawodowego, zainteresowanie nią zarówno szkół średnich jak i gimnazjalnych oraz podstawowych, sprawiły że w tym roku impreza potrwa dwa dni (17-18.10.2018 r., godz. 9.00 - 14.30).

Festiwal Perspektyw jest częścią projektu edukacyjno-medialnego Nowin Raciborskich pn. Czas na zawodowców, którego celem jest zachęcenie młodzieży do odpowiedzialnego planowania kariery zawodowej.

Wkrótce w portalu Nowiny.pl więcej informacji, zdjęć oraz relacja z oficjalnego otwarcia festiwalu.


Zobacz również:

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].