Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Starosta Ryszard Winiarski dziękuje za współpracę i żegna się z nauczycielami

Nagrody starosty dla nauczycieli, dyrektorów i pracowników administracji z okazji Dnia Edukacji Narodowej wręczono na Zamku Piastowskim w Raciborzu.

Starosta Ryszard Winiarski dziękuje za współpracę i żegna się z nauczycielami
Nagrodę specjalną przyznano Ewie Konopnickiej, długoletniej dyrektorce, a obecnie nauczycielce Zespołu Szkół Specjalnych w Raciborzu. Na zdjęciu wspólnie z (od lewej) wicestarostą Markiem Kurpisem, posłanką Gabrielą Lenartowicz oraz starostą Ryszardem Winiarskim.

Wśród licznie zaproszonych gości pojawili się m.in.: posłowie Gabriela Lenartowicz i Czesław Sobierajski; prezydent Mirosław Lenk, radni powiatu raciborskiego (Władysław Gumieniak, Brygida Abrahamczyk, Władysław Niedźwiecki); Beata Szołtysek, wizytator Kuratorium Oświaty w Katowicach; Teresa Ćwik, prezes Oddziału ZNP w Raciborzu; Teresa Frencel przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność", a także dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy i pracownicy szkół i placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest powiat.

- Przychodzą nowi, może młodsi ode mnie, może lepiej będą zarządzać – mówił w murach Zamku Piastowskiego starosta Ryszard Winiarski, podkreślając przy tym, że jest to jego ostatni Dzień Edukacji Narodowej jako starosty. – Na początku kadencji wiedzieliśmy, że musimy bardzo was wspomóc. Mylę, że przez te 4 lata to czyniliśmy, pomagaliśmy na każdym kroku – kontynuował. Podziękował przy tym za współpracę oraz życzył wszystkiego, co najlepsze. – Będę się z państwem widywał, ale pewnie gdzieś na ulicy, zawsze się ukłonie – podkreślał.

Najlepsze życzenia złożył także wicestarosta Marek Kurpis. Następnie wręczono nagrody starosty dla nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników administracji. Przyznano również nagrodę specjalną (listy na drugiej stronie).

Ludzie

Brygida Abrahamczyk

Radna Powiatu Raciborskiego.

Czesław Sobierajski

Były poseł na Sejm RP, polityk Prawa i Sprawiedliwości

Gabriela Lenartowicz

Poseł na Sejm

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Teresa Frencel

Radna powiatowa, przewodnicząca Międzyzakładowej Organizacji Związkowej NSZZ "Solidarność"

Władysław Gumieniak

Radny powiatu raciborskiego.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
erwin 16.10.2018 06:19

piękne zdjęcia niektórych kandydatów, w zbliżających się wyborach samorządowych .... Dla przypomnienia 21 X 2018r.