Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Szkoła w Ocicach obchodzi jubileusz [ZDJĘCIA]

Znamienni goście, liczne życzenia oraz występy artystyczne dzieci. Tak dzisiaj (28.09) świętowano jubileusz 80-lecia Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Raciborzu- Ocicach.

W wydarzeniu uczestniczyło wielu gości m.in.: prezydent Mirosław Lenk, przewodniczący rady miasta Henryk Mainusz, starosta Ryszard Winiarski, wicestarosta Marek Kurpis czy radni miejscy.

80-lecie to świetna okazja do podsumowania minionego okresu. O początkach istnienia placówki opowiedział jeden z jej pierwszych absolwentów dr Josef Gonschior, o teraźniejszości z kolei mówił obecny dyrektor Andrzej Skurk. – Dzisiaj śmiało mogę powiedzieć, że nasza szkoła spełnia standardy nowoczesnej placówki oświatowej – zauważył, podsumował też wszystkie dokonane inwestycje. – Staramy się, aby absolwenci naszej szkoły byli solidnie wyposażeni w wiedzę i umiejętności, potrzebne w następnych etapach edukacji i w życiu, a przy tym kierowali się empatią i dobrym wychowaniem – podkreślał.

Następnie głos zabrał prezydent Mirosław Lenk, który pogratulował jubileuszu, życzył też wszystkiego, co najlepsze. Później na ręce dyrektora wspólnie z Henrykiem Mainuszem przekazał drobny upominek. W podobnym tonie wypowiadali się również następni mówcy.

Z okazji wydarzenia przygotowano także występ artystyczny pt. „Na tropie sztandaru”, dla zgromadzonych gości wystąpiły również przedszkolaki pod kierunkiem Bożeny Mikler. Nastąpiło także wręczenie nagród zwycięzcom biegu, który zorganizowano z okazji jubileuszu placówki.

(mad)

Ludzie

Henryk Mainusz

Radny Miasta Racibórz, były przewodniczący rady.

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Mirosław Lenk

Radny Miasta Racibórz, były prezydent.

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].