Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Siedlaczek przeniósł szpital, Hajduk wyremontował zamek, a Winiarski...?

Za nami XLV Sesja Rady Powiatu Raciborskiego. Starosta Ryszard Winiarski mówił o sukcesach minionych czterech lat, opozycyjny radny Dominik Konieczny punktował porażki rządzącej powiatowej raciborskim koalicji Razem dla Ziemi Raciborskiej - Platforma Obywatelska.

Siedlaczek przeniósł szpital, Hajduk wyremontował zamek, a Winiarski...?
Radni Powiatu Raciborskiego na pamiątkowym zdjęciu wykonanym po zakończeniu XLV sesji Rady Powiatu Raciborskiego, która miała być ostatnią w tej kadencji samorządu. Okazało się jednak, że radni spotkają się jeszcze raz, aby dokonać zmian w statucie powiatu.

Miliony z Unii Europejskiej

- Praca zawodowa każdego z nas to zarówno sukcesy jak i porażki. Te ostatnie pewnie wytknie mi klub PiS, choć mam nadzieję, że będzie to krytyka sprawiedliwa - powiedział starosta Ryszard Winiarski na początku XLV Sesji Rady Powiatu Raciborskiego. Wśród sukcesów wymienił przede wszystkim pozyskanie ze źródeł zewnętrznych 75 mln zł na realizację projektów w powiecie raciborskim. Wydatki na drogi wyniosły w tej kadencji 29 mln zł (przy czym 19 mln zł udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych).

Starosta wskazał, że największym wyzwaniem była i pozostanie kwestia funkcjonowania służby zdrowia, jednakże problemy te mają charakter krajowy, a ich rozwiązania należy spodziewać się na szczeblu parlamentarnym, a nie samorządowym. R. Winiarski na liście sukcesów tej kadencji zapisał również powołanie zespołu ds. orzekania o niepełnosprawności oraz uruchomienie w Raciborzu punktu paszportowego.

Ponadto wymienił wnioski o dofinansowanie projektów, które już złożono (lub które zostaną złożone w najbliższym czasie), a których profity będą zbierać jego następcy, m.in. utworzenia szpitalnego oddziału ratunkowego, pozyskania większych środków na remont ulicy Kościuszki, zagospodarowania budynku słodowni przy Zamku Piastowskim w Raciborzu.

"Czym Pan się może pochwalić?"

Krytyki dokonań władz powiatu raciborskiego podjął się radny Dominik Konieczny (PiS). Na początku swego wystąpienia sięgnął pamięcią do poprzednich kadencji samorządu i dokonań starostów Henryka Siedlaczka oraz Adama Hajduka. Pierwszy poświęcił się kwestii przeniesienia szpitala z ulicy Bema na Gamowską, drugi skupił się na remoncie Zamku Piastowskiego w Raciborzu. - Co jest Pana największym sukcesem? Czym Pan się może pochwalić? - spytał D. Konieczny starostę.

Starosta R. Winiarski raz jeszcze wskazał na ogromną kwotę, którą udało się pozyskać ze źródeł zewnętrznych. Wymienił również modernizację pracowni do praktycznej nauki zawodu, powiatową reformę szkolnictwa zawodowego (utworzenie centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego) oraz pozyskanie milionów złotych na remonty dróg. - Przychodząc do starostwa powiedziałem sobie, że moim nadrzędnym celem jest skomunikowanie Raciborza i realizacja jak największej liczby projektów drogowych. Jesteśmy jednym z nielicznych powiatów w województwie, który corocznie dostaje dofinansowanie na dwie drogi. To jest sukces naszej załogi - powiedział R. Winiarski.

Ludzie

Adam Fudali

Przewodniczący Rady Miasta Rybnika

Adam Hajduk

inspektor ds. inwestycji w gminie Rudnik, były Starosta Raciborski

Dominik Konieczny

Wiceprezydent Raciborza

Henryk Siedlaczek

Były poseł na Sejm RP, obecnie radny sejmiku śląskiego.

Katarzyna Dutkiewicz

samorządowiec i polityk, obecnie prezes Fundacj Elektrowni Rybnik

Marceli Klimanek

Radny powiatu raciborskiego.

Marek Kurpis

Wicestarosta Powiatu Raciborskiego.

Ryszard Winiarski

Starosta Raciborski

8 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~farsa (77.253. * .82) 10.10.2018 23:07

Wszyscy do wymiany!

~ZIGUŚ (83.26. * .47) 10.10.2018 22:56

SUKCES WINIARSKIEGO - ROBOTA DLA CHROBOCZKA!!!!!!!!!!!!!!!

~hm599 (46.134. * .87) 26.09.2018 07:55

Starosta sam nie rządził tylko cały Zarząd w tym Kurpis, Chroboczek, itd...i to solidarnie za efekty odpowiadają.

~sielawa (217.99. * .95) 26.09.2018 00:39

Siedlaczek miał oczywiscie swój osobisty udział w przenosinach szpitala -bo przeciął wstęgę ale to dlatego ,że Frantz mu nie zabronił. Szpital przeniósł Krzyżek z ekipą pracowników szpitala i jest to wyczyn juz niepowtarzalny.
największym osiągnieciem Winarskiego jest stosowanie maksymy"bedziesz miłowal nieprzyjaciły swoje".Dlatego starosta turbowany niemiłosiernie przez pisową opozycję,włóczony po sądach,nadstawia drugi policzek i broni jak Kmicic Czestochowy prawa Koniecznego i spółki do urządzania politycznych manifek na Zamku.Kmicicowi rany się zagoiły -a starosta chyba jednak polegnie -bo nie okażą mu ani szacunku ani litośći

erwin 25.09.2018 22:47
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

większość osób na zdjęciu ponownie kandyduje ..... przypadek, nie sądzę ....

erwin 25.09.2018 20:42

,,Wymienił również modernizację pracowni do praktycznej nauki zawodu, powiatową reformę szkolnictwa zawodowego (utworzenie centrów kształcenia zawodowego i ustawicznego)", co On wygaduje. Najpierw łączy (koszty), potem dzieli (koszty) .... Oczywiście chodzi o Ekonomik ....

erwin 25.09.2018 20:39
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

piękne zdjęcie, tylko jaki komitet wyborczy wpisać ......

ble 25.09.2018 18:45
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

...a Winiarski... został skazany prawomocnym wyrokiem i nic sobie z tego nie robi :3