Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Obraz nędzy i rozpaczy czyli dworzec w Głubczycach [ZDJĘCIA]

Budynek jest ciekawostką samą w sobie - ma kształt parowozu, a w 1989 roku nakręcono na nim sceny do filmu "Triumf ducha" z Willemem Dafoe.

Obraz nędzy i rozpaczy czyli dworzec w Głubczycach [ZDJĘCIA]

Materiał wideo:

Dworzec PKP w Głubczycach został wzniesiony w kształcie lokomotywy. Na imitującej komin parowozu 20-metrowej wieży znajdował się niegdyś punkt widokowy. Piętro i parter miały przypominać kocioł maszyny. Nadbudówka nad nimi odpowiadała kabinie maszynisty.

W kwietniu tego roku minęło 18 lat od zamknięcia linii kolejowej nr 177 z Raciborza do Głubczyc. Od tego czasu dworzec w Głubczycach popada w ruinę. W 2013 roku gmina przejęła budynek, a następnie sprzedała go firmie Belmako, która miała prowadzić w nim działalność handlowo-usługową.

W galerii publikujemy aktualne zdjęcia dworca w Głubczycach.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].