Lifestyle
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Planujesz wakacje? Sprawdź, jak dojechać nad morze pociągiem

Pociąg "Wydmy" dowiezie nas do Łeby oraz na Hel, natomiast "Piratem" dojedziemy do Kołobrzegu i Świnoujścia.

Planujesz wakacje? Sprawdź, jak dojechać nad morze pociągiem
Archiwalne zdjęcie odjazdu pociągi "Wydmy" ze stacji w Raciborzu. W tym roku podróżni z Raciborza dojadą nad Bałtyk tylko z przesiadką.

Wydmy do Łeby i na Hel

Od 22 czerwca nocny pociąg pośpieszy "Wydmy" będzie kursować na trasie Bogumin - Chałupki - Wodzisław Śląski - Rybnik - Gdańsk - Hel/Łeba. W Gdańsku skład zostanie rozdzielony. Główna część pojedzie przez Gdynię, Rumię, Wejherowo i Lębork do Łeby. Druga część pociągu pojedzie trasą przez Puck, Władysławowo, Chałupy, Kuźnicę, Jastarnię i Juratę na Hel. Pociąg będzie wyjeżdżał z naszego regionu wieczorem - z Chałupek o godz. 20.21, z Wodzisławia Śląskiego o godz. 20.41 i Rybnika o godz. 21.02. Nad Bałtyk dojedziemy rankiem następnego dnia - do Łeby o godz. 10.39, na Hel o godz. 10.28.

Pirat do Kołobrzegu i Świnoujścia

Z naszego regionu pociągiem dojedziemy również pociągiem "Pirat" do Kołobrzegu. Skład wyruszy o godz. 19.00 z Rybnika (o godz. 20.02 z Kędzierzyna-Koźla), a do Kołobrzegu dojedzie o godz. 9.27. Przez większość wakacji skład będzie dzielony w Poznaniu na część, którą dojedziemy do Kołobrzegu oraz część, która dowiezie nas do Świnoujścia (szczegółowe informacje TUTAJ).

Ile to kosztuje?

Ceny biletów różnią się w zależności od terminu zakupu, dlatego poniższe informacje mają charakter orientacyjny. Kupując bilet z dużym wyprzedzeniem możemy liczyć nawet na 20 proc. upustu. Przy uwzględnieniu tej ulgi, bilet dla dwóch osób na pociąg z Chałupek do Łeby kosztuje obecnie 140 zł (podróż w jedną stronę). Bilet dla dwóch osób na pociąg z Rybnika do Kołobrzegu to obecnie wydatek 144 zł.

Bilet rodzinny z Chałupek do Łeby (dwie osoby dorosłe i przynajmniej jedno dziecko do 16. roku życia) kosztuje obecnie 123 zł. Za taki sam bilet z Rybnika do Kołobrzegu zapłacimy 126 zł.


Szczegółowe informacje na temat kursowania pociągów w okresie 10 czerwca - 1 września:

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Rybniku (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Wodzisławiu Śląskim (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Chałupkach (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

Rozkład jazdy pociągów - odjazdy ze stacji w Kędzierzynie-Koźlu (ważny od 10.06.2018 r.) [PDF]

6 komentarzy

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~karina78 (212.96. * .70) 15.04.2019 19:08
oceniono 1 raz
-1

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu

norud 06.06.2018 14:35
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

~pasażer (37.8. * .112) ty jesteś normalny na forum Nowiny.pl zadajesz pytanie odnośnie komunikatów wygłaszanych w pociągach? Nie prościej zapytać u przewoźnika ? mają swoja stronę kontaktową więc w czym problem ?

hades_tek 05.06.2018 23:10

@pasażer - dobre pytanie, na które spróbujemy znaleźć odpowiedź. Łeba/Hel będzie na czeskich wagonach, więc jest nadzieja że będzie milczeć :)

norud 05.06.2018 18:32
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

i dwa trolle zaliczone :)

~pasażer (37.8. * .112) 05.06.2018 17:44
oceniono 3 razy
-1
Zgłoś

Jest jakiś nocny pociąg nad morze w którym można zasnąć, w którym nie zapowiadają każdej stacji ?

~polskie_morze_nie (37.109. * .23) 05.06.2018 08:08
oceniono 2 razy
-2

Komentarz został usunięty z powodu naruszenia regulaminu