Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Boże Ciało w Sudole po raz pierwszy z mszą na boisku przy szkole

Parafianie z raciborskiej dzielnicy zgromadzili się w Boże Ciało na mszy polowej. Ołtarz ustawiono przy sudolskiej szkole katolickiej. Dla miejscowych były to pierwsze takie obchody świątecznego dnia. Trasę procesji wyznaczono ulicą Makuszyńskiego, dawniej znaną jako "urbansztrasą". 

Boże Ciało w Sudole po raz pierwszy z mszą na boisku przy szkole
Proboszcz Norbert Nowotny od początku posługi w Sudole planował uroczystość Bożego Ciała w formie mszy polowej

Przygotowaniem polowego ołtarza zajęli się mieszkańcy dawnego Domu Nauczyciela. Nagłośnienie i scenę zapewnił Denis Krzykała (brat Manueli znanej z prowadzenia zespołu Skaza). W dzielnicy kultywowany jest zwyczaj układania dywanów z kwiatów. Prace trwały od godz. 5 rano. Poczty sztandarowe wystawili strażacy z OSP i górnicy.

Mszę odprawił proboszcz Norbert Nowotny. Wspominał, że polowe msze w Boże Ciało są tradycją w sąsiedniej Studziennej. Prosił wiernych o aktywne uczestnictwo w nabożeństwach i przyjmowanie komunii. - Nie można tylko przyglądać się obrzędom, ale trzeba je przeżywać poprzez pełny w nich udział - podkreślił w kazaniu.

Cztery ołtarze na trasie procesji ustawiły rodziny: Utrata, Molęda, Kuczera i Kalisz. Kolejny raz uroczystość Bożego Ciała ma odbyć się w tej części Raciborza Sudołu za trzy lata. 

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].