Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Oskarżony nadsztygar został dyrektorem kopalni

Katowicka Gazeta Wyborcza opisuje zaskakujący awans Jarosława R., pracownika kopalni Budryk w Ornontowicach, który został dyrektorem tego zakładu. Mężczyzna jest oskarżony w procesie dotyczących oszustw w tej kopalni.

Oskarżony nadsztygar został dyrektorem kopalni

Jak podaje wyborcza, nazwisko R. pojawiło się w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości, do jakich miało dojść w kopalni Budryk w latach 2005-2006. Prokuratorzy wzięli pod lupę umowy, jakie kopalnia zawarła z prywatną firmą z Żor. Według kontraktu jej pracownicy mieli uszczelnić podziemne chodniki i wybudować tamy. Ustalono że to była fikcja, bo te prace wykonali sami górnicy kopalni, a ta płaciła faktury wystawione za to przez firmę zewnętrzną. Jak pisze wyborcza, Jarosław R. od 2010 r. jeździ do Sądu Okręgowego w Katowicach, gdzie zasiada na ławie oskarżonych.

O sprawie czytaj tutaj:
http://katowice.wyborcza.pl/katowice/7,35063,23321461,nadsztygar-oskarzony-o-pomoc-w-oszustwie-zostal-dyrektorem-kopalni.html

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].