Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Juozas Daunys nowym prezesem Mieszko S.A.

Po rezygnacji Igora Jelińskiego z funkcji prezesa, stanowisko to powierzono tymczasowo Dariusowi Saikevičiusowi. Trzy miesiące później w zarządzie Mieszko S.A. dochodzi do kolejnej zmiany.

Juozas Daunys nowym prezesem Mieszko S.A.
Nowy prezes Mieszko S.A. Juozas Daunys (arch. prywatne/Facebook).

Od 1 lutego 2018 roku stanowisko prezesa w firmie Mieszko S.A. pełni Juozas Daunys. Darius Saikevičius, który przez ostatnie trzy miesiące pełnił obowiązki prezesa przedsiębiorstwa, powrócił do rady nadzorczej Mieszko S.A.

- Juozas Daunys ma ponad 16-letnie doświadczenie w branży FMCG* w takich krajach jak Litwa, Bułgaria i Polska. Przez ostatnie 9 lat pracował dla grupy Marie Brizard Wine & Spirits (ex-Belvedere) początkowo na stanowisku Prezesa w Vilniaus Degtine (Litwa, od 2011 r.), następnie jako Prezes Regionu Europy Południowo-Wschodniej (od 2015 r). Od 2016 roku pełnił funkcję Prezesa Regionu Europy Środkowej i Wschodniej oraz Prezesa Zarządu Marie Brizard Wine & Spirits Polska - informuje Karolina Masalska, specjalista ds. PR w Mieszko S.A.

Koncern Marie Brizard Wine & Spirits, w którym dotychczas pracował Juozas Daunys, znany jest w Polsce z produkcji wódek, m.in. Krupnika oraz Sobieskiego.


* FMCG (od ang. fast-moving consumer goods) - produkty szybkozbywalne.

3 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
~bracialitwini (86.100. * .68) 26.05.2018 17:58

no wspolczuje ludziom bo to d.....u...k jakich malo, no a wlascicielowi...hahah powodzenia..chyba ze celem jest rozpierd..... firmy o.. to tak... ten personaz do tego nadaje sie... Marie Brizard lezy

~rtrtysfytrefa (159.8. * .150) 08.02.2018 00:05
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

Oooo to teraz pracownicy i klienci Mieszka poznają co znaczy zamordyzm.
Niech ten tempawy uśmiech Was nie zwiedzie.
To tylko zmyła.

~NSZ (46.215. * .99) 07.02.2018 09:49

To jakiś chłopek-roztropek patrząc po zdjęciu :) Pewnie mierny, ale wierny bo reszta to też Litwini. Polskiego prezes w 38 milionowym kraju nie dało się zatrudnić???