Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Więcej sportu, mniej rozrabiania... Milion złotych dla PWSZ w Raciborzu [ZDJĘCIA]

Resort sprawiedliwości przekaże 1,1 mln zł na modernizację zaplecza sportowego w raciborskiej PWSZ i prowadzenie zajęć przeciwdziałających przestępczości. W piątek 12 stycznia umowę o przekazaniu środków na ten cel podpisali wiceminister Michał Woś i Marcin Kunicki, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ w Raciborzu.

Więcej sportu, mniej rozrabiania... Milion złotych dla PWSZ w Raciborzu [ZDJĘCIA]
Wiceminister Michał Woś i rektor PWSZ w Raciborzu Ewa Stachura

Środki na modernizację zaplecza sportowo-rekreacyjnego uczelni zostaną przekazane z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Wkrótce ruszą też prowadzone przez specjalistów z PWSZ zajęcia profilaktyczne mające zapobiegać przestępczości. Co z remontem zaplecza sportowego uczelni? - Dokumentacja jest przygotowana, ale musimy przygotować wszystkie sprawy przetargowe. Plan jest taki, że mniej więcej w czerwcu wchodzą firmy, remontują sale gimnastyczne i siłownię. Praktycznie we wrześniu powinniśmy to skończyć - mówi dr Marcin Kunicki, dyrektor Instytutu Kultury Fizycznej i Zdrowia PWSZ w Raciborzu.

Rektor uczelni prof. nadzw. dr hab. inż. arch. Ewa Stachura podkreśla, że projekt doskonale wpisuje się w strategię na rzecz odpowiedzialnego rozwoju premiera Mateusza Morawieckiego, która zakłada zrównoważony rozwój regionów. - Regiony, które nie są obecnie lokomotywami społecznym i ekonomicznymi, powinny się takimi lokomotywami stać. Ten projekt jest szansą dla Raciborza na osiągnięcie społecznej spójności, bo przecież w momencie kiedy będziemy zapobiegali przestępczości, będziemy eliminowali zjawiska społecznie niekorzystne, to całej grupie młodzieży otworzymy nowe szanse. Stworzymy dla nich możliwości lepszego życia, a tym samym wpiszemy tych młodych ludzi w tkankę społeczną - powiedziała rektor E. Stachura 12 stycznia, tuż przed uroczystym podpisaniem umowy z resortem sprawiedliwości.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Raciborzu chce podjąć się bycia liderem w zwalczaniu przestępczości w mieście. Remont stal gimnastycznych i modernizacji infrastruktury jest tylko elementem całości. Docelowo mieszkańcy Raciborza będą mogli tutaj z tych wszystkich programów korzystać. Jesteśmy przekonani, bo taką decyzję podjął minister Zbigniew Ziobro, że przez sport dokonuje się w sposób najdalej idący i resocjalizacja, i przeciwdziała się najlepiej przyczynom tej przestępczości poprzez zajmowanie czasu młodzieży. Jestem wdzięczny Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Raciborzu, że podjęła się tego zadania - że w tak krótki czasie przedstawiła sensowny wniosek - dodał wiceminister M. Woś.

Więcej w następnym wydaniu "Nowin Raciborskich" (16.01.2018).

Ludzie

Michał Woś

sekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].