Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Wodnik ruszy od 1 lipca

Władze Kuźni Raciborskiej ogłosiły, że znalazł się dzierżawca ośrodka Wodnik.

Wodnik ruszy od 1 lipca

Obiekt będzie prowadzony przez gliwicki oddział Stowarzyszenia Ratownictwa Wodnego Rzeczpospolitej. Ratownicy mają mieć już doświadczenie w prowadzeniu podobnych ośrodków, zaś otwarcie tego kuźniańskiego zaplanowano na 1 lipca. Do tego czasu trwać będą prace na terenie ośrodka. M.in. podano, że znikną dotychczasowe pomosty, które ma zastąpić wojskowy pomost pływający. Burmistrz P. Macha dodał, że o ile na początku swojej pracy w urzędzie był zwolennikiem sprzedaży ośrodka w prywatne ręce, dziś zmienił to zdanie.

– Uważam, że powinniśmy dbać o to miejsce jak o dobro wspólne wszystkich mieszkańców. Uzyskane wpływy ze sprzedaży wcale nie byłyby takie duże, poza tym pieniądze to nie wszystko. Czeka nas tam jednak jeszcze sporo pracy – zapowiedział. Należy przypomnieć, że ośrodek Wodnik to jedno z bardziej znanych miejsc na wakacyjnej mapie kąpielisk odkrytych. Jego obecność pozwala na zapewnienie ciekawej rozrywki dla młodzieży i dzieci z terenu miasta i okolic.

(woj)

fot. arch. Nowiny.pl

Ludzie

Paweł Macha

Burmistrz Kuźni Raciborskiej.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].