Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Młodzież z Nędzy przepytała mieszkańców o wakacje

Bezludna wyspa i wakacje nad Bałtykiem - te dwie opcje pojawiały się najczęściej podczas sondy ulicznej, w której młodzież pytała o wymarzone wakacje.

Młodzież z Nędzy przepytała mieszkańców o wakacje

Trzy dni trwały zajęcia dziennikarskie w ramach Akcji Lato organizowanej przez centrum kultury i bibliotekę w Nędzy. Czasu było niewiele, dlatego na warsztatach skupiono się na dwóch formach: wywiadzie i sondzie.

Prowadząca zajęcia Sabina Mostek doświadczenie dziennikarskie zdobywała współpracując z portalami informacyjnymi, gazetami, radiem i telewizją. Obecnie związana jest z urzędem gminy w Nędzy.

Na pierwszych wakacyjnych zajęciach dzieci dowiedziały się o czym należy pamiętać przeprowadzając wywiad i jak się do niego przygotować. Potem były zajęcia praktyczne. Uczestnicy podzieleni zostali na dwuosobowe zespoły. Jedna z osób wcieliła się w znaną postać, druga - w dziennikarza przeprowadzającego z nią wywiad. Młodzież w czasie pracy korzystała z profesjonalnego radiowego recordera i mikrofonu oraz aparatu fotograficznego.

Czego się dowiedziała? - Że przed wywiadem dobrze jest zebrać informacje o rozmówcy, bo to pomoże w ułożeniu pytań. Że powinniśmy zadawać pytania otwarte, a nie takie zaczynające się od "czy?". I żeby się nie trzymać sztywno swojej listy, tylko słuchać tego, co rozmówca mówi i na to reagować - relacjonowała młodzież.

Na ostatnich zajęciach uczestnicy wyszli w teren i z mikrofonem w ręce przeprowadzili sondę uliczną. - Wiele spotkanych osób, nie chciało udzielić nam wywiadu. Pani Sabina tłumaczyła nam co zrobić, żeby rozmówców nie wystraszyć mikrofonem - mówili młodzi dziennikarze.

Sprawdź o czym mieszkańcy Nędzy opowiadali młodzieży podczas ulicznej sondy.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].