Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne kontrole palenisk w Rydułtowach

Rydułtowy zapowiadają kolejne kontrole straży miejskiej - funkcjonariusze będą sprawdzać, czym mieszkańcy palą w piecach.

Kolejne kontrole palenisk w Rydułtowach

W 2015 roku straż miejska z Rydułtów sprawdziła 56 posesji pod kątem spalania odpadów. 38 miejsc wytypowali sami strażnicy, natomiast w 18 przypadkach skorzystali z podpowiedzi zaniepokojonych sąsiadów, którzy mieli przypuszczenia, że pod konkretnym adresem prawdopodobnie spalane są śmieci. 3 kontrole zakończyły się wystawieniem mandatu. Nie jest on mały – może wynieść nawet 500 złotych.

- Przypominamy, że właściciel nieruchomości ma obowiązek wpuścić zespół kontrolny w skład którego wchodzi pracownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Rydułtowy i strażnik miejski. Odmowa udostępnienia pieca do kontroli skutkować będzie wszczęciem postępowania z art. 225 k. k. § 1. „Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” - informuje rydułtowski urząd miasta.

fot. UM Rydułtowy

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
norud 08.01.2016 13:09

gyniuś to ksiądz ze strażą pożarną by musiał przyjechać bo by mu brakło tej wody święconej na tako "bestyjo"

gyniuś 08.01.2016 07:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@koło - a jak "norud" przydzie z farożym i tyn pokropi tego psa kropidłem i wygoni z niego tego czorta to co wtedy ,wlezom i nima godki . Za niedługo w każdej gminie bydzie taki na etacie od kropidła .

koło 07.01.2016 17:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

norud-Mom strach że mi jakiś menel wyndzie na posesja,bez to mom psa, tam kaj miyszkom nima straży miejski, ale hahary są wszędzi, bez to dobrze jest mieć agresywnego psa co umi zabić hahara.

norud 07.01.2016 17:37

koło MOSZ STRACH bo się psem zasłaniasz ......... .

koło 07.01.2016 17:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

norud-Pola drzewem a popiół wykorzystuja w ogrodzie jako nawóz, wielokrotnie żech o tym pisoł że nimom kotła yno kominiek, wonglym polić się nie do, bo szyba może puknyć.Natomiast szanuja swoja prywatność i posesja, byle ciul co mu foter czy mutra robota załatwiła w gminie, bo nikaj se nie umioł poradzić , to na mój plac ani do chałpy mi żodyn cudzy nie wlezie,chyba że mo nakaz sądowy. Pokoż mi strażnika czy polismajstra, co by na mój plac wloz bez nakazu, mój pies by im pokozoł.

norud 07.01.2016 17:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

koło jakbyś nie spalał odpadów w piecu i nie palił "plastikami" to wpuściłbyś straż miejską i niech sobie biorą próbki Nic Ci nie zrobią. Ale widocznie palisz tym .....i MOSZ STRACH ..hehehe

koło 07.01.2016 17:07

norud=Dodam że mam trzy działki w tym dwa domy, więc co robisz, jak z komina się kopci a mnie nie ma w domu? A w domu rzadko jestem, więc co jako strażnik robisz?

Pokaż więcej