Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Kolejne kontrole palenisk w Rydułtowach

Rydułtowy zapowiadają kolejne kontrole straży miejskiej - funkcjonariusze będą sprawdzać, czym mieszkańcy palą w piecach.

Kolejne kontrole palenisk w Rydułtowach

W 2015 roku straż miejska z Rydułtów sprawdziła 56 posesji pod kątem spalania odpadów. 38 miejsc wytypowali sami strażnicy, natomiast w 18 przypadkach skorzystali z podpowiedzi zaniepokojonych sąsiadów, którzy mieli przypuszczenia, że pod konkretnym adresem prawdopodobnie spalane są śmieci. 3 kontrole zakończyły się wystawieniem mandatu. Nie jest on mały – może wynieść nawet 500 złotych.

- Przypominamy, że właściciel nieruchomości ma obowiązek wpuścić zespół kontrolny w skład którego wchodzi pracownik Referatu Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Rydułtowy i strażnik miejski. Odmowa udostępnienia pieca do kontroli skutkować będzie wszczęciem postępowania z art. 225 k. k. § 1. „Kto osobie uprawnionej do przeprowadzania kontroli w zakresie ochrony środowiska lub osobie przybranej jej do pomocy udaremnia lub utrudnia wykonanie czynności służbowej, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3” - informuje rydułtowski urząd miasta.

fot. UM Rydułtowy

22 komentarze

Śledź tę dyskusję
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].
norud 08.01.2016 13:09

gyniuś to ksiądz ze strażą pożarną by musiał przyjechać bo by mu brakło tej wody święconej na tako "bestyjo"

gyniuś 08.01.2016 07:58
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@koło - a jak "norud" przydzie z farożym i tyn pokropi tego psa kropidłem i wygoni z niego tego czorta to co wtedy ,wlezom i nima godki . Za niedługo w każdej gminie bydzie taki na etacie od kropidła .

koło 07.01.2016 17:48
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

norud-Mom strach że mi jakiś menel wyndzie na posesja,bez to mom psa, tam kaj miyszkom nima straży miejski, ale hahary są wszędzi, bez to dobrze jest mieć agresywnego psa co umi zabić hahara.

norud 07.01.2016 17:37

koło MOSZ STRACH bo się psem zasłaniasz ......... .

koło 07.01.2016 17:30
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

norud-Pola drzewem a popiół wykorzystuja w ogrodzie jako nawóz, wielokrotnie żech o tym pisoł że nimom kotła yno kominiek, wonglym polić się nie do, bo szyba może puknyć.Natomiast szanuja swoja prywatność i posesja, byle ciul co mu foter czy mutra robota załatwiła w gminie, bo nikaj se nie umioł poradzić , to na mój plac ani do chałpy mi żodyn cudzy nie wlezie,chyba że mo nakaz sądowy. Pokoż mi strażnika czy polismajstra, co by na mój plac wloz bez nakazu, mój pies by im pokozoł.

norud 07.01.2016 17:19
oceniono 1 raz
-1
Zgłoś

koło jakbyś nie spalał odpadów w piecu i nie palił "plastikami" to wpuściłbyś straż miejską i niech sobie biorą próbki Nic Ci nie zrobią. Ale widocznie palisz tym .....i MOSZ STRACH ..hehehe

koło 07.01.2016 17:07

norud=Dodam że mam trzy działki w tym dwa domy, więc co robisz, jak z komina się kopci a mnie nie ma w domu? A w domu rzadko jestem, więc co jako strażnik robisz?

koło 07.01.2016 17:04

norud-Jednym słowem, policjant kiery mo nakaz sądowy, to zastrzeli psa, przeskoczy przez brama, lub ją rozwali, drzwi tak samo rozwali, lub wezwią ślusarza, zrobią to zgodnie z prawem, strażnik miejski co najwyżej może mie poprosić a jo mu moga odpowiedzieć że skoro pies go nie chce wpuścić, to znaczy że mo złe intencje i wtedy może mie pocałować.

koło 07.01.2016 16:59

norud-Nie bardzo, bo wyobraź sobie że jesteś strażnikiem, masz wejść na posesję "koło", jak rozwiżesz dwa problemy, a mianowicie agresywny pies typu buldog(akurat takiego posiadam) brak wejścia bo furtka zamknięta, brak dzwonka, nikt ci nie otwiera bo na videodomofon nikt nie odpowiada, co robisz jako strażnik? Psu krzywdy zrobić nie możesz,bo nie masz nakazu sądowego, pies ci nie popuści, bo znam jego psychikę, drzwi wywalić nie możesz, bo nie masz nakazu, więc co robisz?

norud 07.01.2016 16:21

koło zatkało kakało CO ??????????

gyniuś 07.01.2016 13:41
oceniono 2 razy
2
Zgłoś

Przeszukanie "na blachę".

Zdarzają się jednak również sytuacje, gdy przeszukanie musi zostać przeprowadzone niezwłocznie, gdyż nie ma czasu oczekiwać na wydanie przez prokuratora postanowienia. Zwłaszcza, gdy mogły by ulec zatarciu dowody przestępstwa.

W takiej właśnie sytuacji Policja bądź inne uprawnione organy (w tym straż miejska ,a obecnie za zezwoleniem proboszcza ) nie potrzebują decyzji prokuratora, aby przeprowadzić przeszukanie i mogą tego dokonać na podstawie nakazu wydanego np. przez komendanta komisariatu bądź na - okazując legitymację służbową.

gyniuś 07.01.2016 13:35
oceniono 3 razy
3
Zgłoś

No i pogodane .ale koło jak zawsze wie lepszy od wszystkich przeca taki mądry jest.http://www.gk24.pl/wiadomosci/koszalin/art/4591171,prokurator-ryszard-gasiorowski-odpowiada-czy-trzeba-wpuszczac-do-domu-straznika-miejskiego,id,t.html

norud 07.01.2016 12:32

koło do Twojego domu mogą wejść wszystkie służby mundurowe 1.Policja 2.Straż Pożarna 3.Straż Miejska 4 Urzędnicy Celni 4.ABW (chyba wiesz co to za skrót) ..........

norud 07.01.2016 12:28

koło straż miejska też ma takie prawo bo to nie urzędnicy TYLKO SŁUŻBY MUNDUROWE !!!!!!!!..W ........................ Polsce straż gminna i miejska jest to umundurowana formacja tworzona przez radę miasta (gminy) mająca na celu ochronę porządku publicznego na terenie miasta (gminy). Podstawą ich działania jest ustawa o strażach gminnych z 29 sierpnia 1997 (Dz. U. z 2013 r. Nr 0, poz. 1383). Zgodnie z jej zapisem (Rozdz. I, Art.2. pkt 3.) w gminach, w których organem wykonawczym jest burmistrz (prezydent miasta), straż nosi nazwę „straż miejska”.

koło 06.01.2016 11:28
oceniono 3 razy
-3
Zgłoś

amol-Policja i straż pożarna bez nakazu sądowego może wejść jedynie wtedy,jak jest zagrożone czyjeś życie lub zdrowie. Natomiast strażnik miejski nie może wejść, bo to urzędnik a my możemy po prostu nie wpuszczać obcych,bo każdy może się podawać za strażnika i na komputerze legitymacja się wydrukować, bez nakazu sądu to mogą nas pocałować, ciekawe jak zamierzają pokonać ostrego,bojowego psa i otworzyć zamki w drzwiach, zresztą dziś są wideodomofony i zawsze idzie powiedzieć że się jest niepełnoletnim i rodzice zakazali wpuszczać obcych.

amol 06.01.2016 10:20
oceniono 2 razy
-2
Zgłoś

Wodzisław leży w dolinie i cały smród z koksowni Radlin, i z kominów okolicznych gmin tam siodo, chyba , że je wiater.Co do kontroli to takie kontrole mogą robić, chyba yno w rydułtowach, bo tam są ludzie tak wystraszeni jak widzom straż miejsko ,że zgodzą sie wpuścić ich do swoich piwnic Przypominam cwaniakom, że bez nakazu moge wlyźć Straż POŻARNA i Policja jak jest to uzasadnione. Srażnik miejski to moge stanyć przed furtkom i prosić o pozwolenie wejścia na posesję jak właściciel sie nie zgodzi, a taki cwaniak wlezie to idzio go oskarżyć o naruszenie miru domowego,szykanowanie,gnębienie czy dyskryminowanie, bo przeca blokersa tak nie gnębiom, a wszyscy mieszkańcy powinni być równo traktowani.

zxc 31.12.2015 19:34
oceniono 1 raz
1
Zgłoś

@shash jakie donoszenie ;) przecież strażnicy muszą być ślepi żeby tego nie widzieć, albo widzieć nie chcą! A ja pisałem, że teraz pewnie są na balu więc można palić ile wlezie czym popadnie.

koło 31.12.2015 17:43
oceniono 5 razy
-3
Zgłoś

A bydzie śmierdzieć jeszcze bardzi, widza to po kominku,brak cugu, nawet ciynki drzewo słabo mi gore,tyn co przyłoży flotym albo szlymom to zamiast ognia, bydzie som kurz a na wajzli 30 stopni...

slash 31.12.2015 16:45
oceniono 4 razy
0
Zgłoś

zxc -uprzejmnie donosze,ciekaw jestem czym ty palisz ? Fajnie się kogoś osądza co ?

zxc 31.12.2015 14:02
oceniono 3 razy
1
Zgłoś

Na Kubsza i Michalskiego teraz ładnie kopcą widać to z pół miasta, strażnicy teksasu pewnie bawią się już na balu więc można butelki palić.

zxc 31.12.2015 10:35
oceniono 8 razy
2
Zgłoś

wszędzie trwają kontrole tylko Wodzisław to miasto gdzie nie trzeba nikogo kontrolowac i karać bo ma najlepsze powietrze i władze w okolicy. A strażnicy teksasu zamiast kontrolowac posesje i walczyć ze smogiem, sami kopcą papierosy w parku.

bystrzak 31.12.2015 09:42
oceniono 5 razy
3
Zgłoś

A kiedy Wodzisław, szczególnie centrum miasta ? Błagam !!!