Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

Zbiornik Racibórz Dolny: nie ma zgody na wstrzymanie prac

Inżynier kontraktu nie znalazł przyczyn, dla których zasadne byłoby zawieszenie jakiegokolwiek zakresu prac. Budowa zbiornika powinna być kontynuowana zgodnie z założonym harmonogramem.

Zbiornik Racibórz Dolny: nie ma zgody na wstrzymanie prac

Inżynier kontraktu rozpatrzył wniosek o możliwość zawieszenia robót, który wykonawca (Dragos) budowy zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny przedłożył 7 sierpnia. - W toku analizy przedmiotowego wniosku oraz przeprowadzonej inspekcji budowy pod kątem trwających i możliwych do realizacji prac, inżynier kontraktu oddalił wniosek wykonawcy - poinformowała nas Linda Hofman z Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Gliwicach (strona inwestora).

Jak dodaje, inżynier kontraktu nie znalazł przyczyn, dla których zasadne byłoby zawieszenie jakiegokolwiek zakresu prac i które utrudniałyby lub uniemożliwiały ich kontynuowanie. Oznacza to, że prace powinny być realizowane zgodnie z założonym harmonogramem.

Inwestor zakłada, że zakończenie inwestycji nastąpi w 2017 roku, jednak z uwagi na zalecenia Międzynarodowego Panelu Ekspertów do spraw bezpieczeństwa zapór, zgodnie z którymi zmian konstrukcyjnych wymagają przesłony przeciwfiltracyjne, nie możemy określić dokładnego terminu zakończenia prac.

Przypomnijmy, wniosek Dragadosa o zawieszenie robót został złożony 7 sierpnia w godzinach popołudniowych. Dragados nie wnioskował o zatrzymanie całego kontraktu, ale "jedynie" o zatrzymanie niektórych frontów robót, które jednak - jak poinformował nas Augustyn Bombała - we wniosku nie zostały wskazane.


Czytaj również:

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film
Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].