Informacje
Nowiny.pl
Nowiny.pl Regionalny Portal Informacyjny. Codzienny serwis newsowy z terenu Subregionu Zachodniego woj. śląskiego (powiat raciborski, wodzisławski, rybnicki, jastrzębski i żorski).
Sport.nowiny.pl
Sport.nowiny.pl Serwis sportowy z regionu. Piłka nożna, siatkówka, koszykówka, biegi. Wyniki, tabele, zapowiedzi.
Praca.nowiny.pl
Praca.nowiny.pl Regionalny serwis z ogłoszeniami o pracę oraz informacjami w rynku pracy. Łączymy pracowników i pracodawców w całym regionie.
InspiratON
InspiratON Projekt edukacyjno-medialny „InspiratON – Czas na Zawodowców”, który pomaga uczniom wybrać dobrą szkołę, ciekawy zawód, a potem znaleźć pracę lub założyć własną firmę.
RowerON
RowerON Projekt „RowerON – wsiadaj na koło, będzie wesoło” to promocja regionu, jego walorów przyrodniczo-kulturowych, infrastruktury rowerowej oraz zachęcenie mieszkańców do aktywnego i zdrowego spędzania czasu.
Sklep.nowiny.pl
Sklep.nowiny.pl Sklep.Nowiny.pl powstał w odpowiedzi na coraz szersze potrzeby naszych czytelników i mieszkańców regionu. Zapraszamy na zakupy wyjątkowych limitowanych produktów!
Kupuję - smakuję
Kupuję - smakuję Projekt „Kupuję - smakuję. Wybieram polskie produkty” promujący lokalnych i regionalnych producentów żywności oraz zakupy polskich produktów.
Czas nas Śląskie
Czas nas Śląskie Konkurs promujący lokalne i regionalne produkty i usługi wraz z przyznaniem znaku jakości „Czas na Śląskie”
Instytut Rozwoju Inspiraton
Instytut Rozwoju Inspiraton Instytut powołaliśmy do życia w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na przystępne kursy online rozwijające kompetencje zawodowe. Naszą misją jest tworzenie kursów wspierających rozwój kariery naszych kursantów.

30 mln zł więcej potrzeba na budowę Zbiornika

Augustyn Bombała z RZGW gliwice uspokajał dziś radnych miejskich, że Racibórz nie będzie zagrożony przez wadliwe wykonanie Zbiornika Racibórz. - Gdybym miał dom pod zaporą to nie sprzedałbym go aa żadne pieniądze - podkreślił nadzorca inwestycji.

30 mln zł więcej potrzeba na budowę Zbiornika

Prezydent Lenk zaprosił dyrektora by wyjaśnił rajcom co oznaczają ostatnie doniesienia prasowe o opóźnieniach w realizacji inwestycji przeciwpowodziowej.

Bombała wyjawił, że zakres prac na budowie będzie powiększony. Trzeba wykonać dodatkowe roboty przy przesłonie prefiltracyjnej - ścianie w środku zbiornika, nieprzepuszającej wody. Według szacunków koszt wyniesie 30 mln zł. Prac tych nie ujęto w umowie z wykonawcą (hiszpański Dragados) ale eksperci Banku Światowego uznali, że taka inwestycja podniesie poziom bezpieczeństwa. - To dla nas zasadnicza kwestia. Parcie na jakość cechuje tę inwestycję -  podkreślił szef RZGW.

Radny Andrzej Lepczyński spytał gościa czy inwestor ma owe 30 mln zł na dodatkowe prace. Augustyn Bombała zapewnił, że pieniądze muszą się znaleźć bo gwarantem inwestycji jest skarb państwa.

Zbiornik Racibórz Dolny: budowa zakończona 95 wiadomości, 230 komentarzy w dyskusji, 830 zdjęć, 1 film

Ludzie

Andrzej Lepczyński

były radny Gminy Racibórz.

Zapoznaj się z regulaminem
zaloguj się lub załóż konto, żeby zarezerwować nicka [po co?].