Niedziela, 9 maja 2021

imieniny: Grzegorza, Bożydara, Karoliny

RSS

Testy na koronawirusa już we wszystkich zakładach JSW

21.05.2020 18:49 | 0 komentarzy | ska

Jastrzębska Spółka Węglowa w celu rzetelnej oceny zagrożenia koronawirusem w swoich zakładach podjęła decyzję o przeprowadzeniu badań przesiewowych we wszystkich kopalniach. Według stanu na 21 maja w kopalniach JSW potwierdzono 1199 przypadków zarażenia koronawirusem.

Testy na koronawirusa już we wszystkich zakładach JSW
Badania przesiewowe w KWK "Pniówek". fot. Dawid Lach/JSW
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Testy na koronawirusa już we wszystkich zakładach JSW

Badania przesiewowe są kolejnym etapem działań profilaktycznych, które mają zapewnić załodze bezpieczeństwo i utrzymać ruch zakładów górniczych. Spółka jest przygotowana organizacyjnie i technicznie, aby zakończyć je w ten weekend – powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.

- Współpracujemy z wojewodą śląskim i ze służbami sanitarnymi. Stłumienie ognisk zakaźnych jest warunkiem koniecznym do kontynuacji niezakłóconej pracy kopalń. Ponieważ nasi pracownicy przechodzą zarażenie koronawirusem bezobjawowo, takie badania są najskuteczniejszym sposobem walki z pandemią – podkreślił Artur Dyczko, wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

Zakup testów do badań sfinansowała JSW. Do badań przystępują zmiany kończące pracę, ruch kopalń nie jest zagrożony. Uzyskanie wyniku negatywnego z przeprowadzonego testu będzie podstawą do zatrudnienia pracowników na terenie kopalni.

Jastrzębska Spółka Węglowa od początku zagrożenia pandemią koncentrowała się na minimalizacji zagrożenia zarażenia koronawirusem i utrzymaniem miejsc pracy.

– Od JSW zależy los dziesiątków tysięcy miejsc pracy w regionie. Działamy konsekwentnie, ponieważ zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas ciąży – powiedział wiceprezes i szef Sztabu Kryzysowego JSW.

- Pandemia kiedyś się skończy. Udowodniliśmy, że nawet w najtrudniejszym czasie potrafimy łączyć zapewnienie bezpieczeństwa naszym pracownikom z ekonomią. Wybraliśmy trudną, ale optymalną drogę – powiedział prezes Włodzimierz Hereźniak.

Jastrzębska Spółka Węglowa wywiązuje się z kontraktów. Transporty węgla koksowego i koksu są odprawiane na bieżąco.  

W kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej potwierdzono 1199 przypadków zarażenia koronawirusem. W samym Pniówku jest to 1170 osób, 18 osób w Ruchu Zofiówka, 6 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 2 osoby w kopalni Budryk i 3 w Ruchu Borynia. Na kwarantannie przebywa 351 osób.