Wtorek, 31 marca 2020

imieniny: Beniamina, Kornelego, Balbiny

RSS

JSW o materiale Superwizjera: nadużycia i manipulacje

19.02.2020 13:07 | 2 komentarze | ska

Po emisji materiału "Superwizjera" TVN o Jastrzębskiej Spółce Węglowej, górnicza spółka wydała oświadczenie, w którym zapowiada pozew sądowy wobec stacji. 

JSW o materiale Superwizjera: nadużycia i manipulacje
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

JSW o materiale Superwizjera: nadużycia i manipulacje

- W związku z emisją reportażu „Nadużycia i nieprawidłowości w Jastrzębskiej Spółce Węglowej” w programie Superwizjer stacji TVN 24 wyemitowanym w dniu 15 lutego 2020 zarząd JSW SA stwierdza, że w reportażu podano nieprawdziwe informacje o naszej firmie. Stawiają one JSW SA w złym świetle - informuje JSW

- W szczególności manipulacją są twierdzenia na temat przekazania przez JSW na rzecz spółki SG kwoty 15 mln zł. Zarząd JSW SA informuje, że spółka nie przekazała takiej kwoty firmie SG. Również fałszywa jest informacja jakoby w budżecie JSW na 2018 rok zarezerwowano 15 mln zł dla spółki SG. Nie doszło także do zarzucanych w reportażu nieprawidłowości w gospodarowaniu wydobytym węglem - czytamy w przygotowanym oświadczeniu. 

W programie wykorzystano między innymi informacje jednego z byłych pracowników JSW, który został zwolniony dyscyplinarnie z pracy za ciężkie naruszenie obowiązków pracowniczych. - Prawidłowość zwolnienia potwierdziła Państwowa Inspekcja Pracy. Były pracownik jest w sporze sądowym z JSW. Niedopuszczalne jest podważanie zaufania do spółki giełdowej na podstawie pomówień i fałszywych informacji. Kierownictwo firmy nie pozwoli na szkalowanie dobrego imienia JSW SA i zatrudnionych w niej pracowników. W związku z powyższym wystąpi na drogę prawną - zapowiada zarząd JSW.