Niedziela, 29 marca 2020

imieniny: Wiktoryna, Helmuta, Ostapa

RSS

Dziś masówki w kopalniach PGG. Zarząd dostał dwa tygodnie na znalezienie pieniędzy

11.09.2019 09:33 | 0 komentarzy | acz

23 września odbędzie się kolejna runda negocjacji pomiędzy związkami zawodowymi z Polskiej Grupy Górniczej a zarządem spółki.

Dziś masówki w kopalniach PGG. Zarząd dostał dwa tygodnie na znalezienie pieniędzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

 – Podczas rozmów 9 września zarząd poprosił o 2,5 tygodnia na przeprowadzenie kolejnych analiz i wyliczeń związanych z naszymi postulatami płacowymi. W ten sposób może to trwać miesiącami, dlatego dziś na spotkaniu liderów central związkowych podjęliśmy decyzję, że dajemy zarządowi maksymalnie jeszcze tylko dwa tygodnie. Oczekujemy, że najpóźniej 23 września zapadną pierwsze konkretne ustalenia, inaczej rozpoczynamy spór zbiorowy – powiedział śląskiej solidarności Bogusław Hutek, szef górniczej Solidarności. Jednocześnie liderzy central związkowych podjęli decyzję, że 11 września w kopalniach PGG odbędą się masówki, podczas których reprezentanci związków zawodowych przedstawią załodze przebieg dotychczasowych rozmów i plan kolejnych działań.

1 sierpnia związki zawodowe działające w Polskiej Grupie Górniczej skierowały do zarządu spółki cztery postulaty dotyczące kształtowania się płac w firmie w IV kwartale tego roku i w roku 2020. Domagają się podwyżek płac od 2020 roku o 12 proc., przedłużenia zapisów porozumienia z kwietnia 2018 roku w sprawie dopłat do dniówek w wysokości od 18 do 32 złotych, włączenia tego tzw. dodatku gwarantowanego z ubiegłorocznego porozumienia do sumy, na podstawie której naliczane będą nagroda barbórkowa i czternastka oraz wypłacenia pracownikom PGG rekompensaty za listopad i grudzień 2019 roku.