Poniedziałek, 20 maja 2019

imieniny: Bazylego, Bernardyna, Bronimira

RSS

Były prezydent Komorowski z niespodziewaną wizytą w Rybniku [ZDJĘCIA]

05.09.2017 20:02 | 70 komentarzy | pm

Bronisław Komorowski odwiedził przedszkole nr 49 przy SOSW w Rybniku i zabytkową kopalnię Ignacy. 

Były prezydent Komorowski z niespodziewaną wizytą w Rybniku [ZDJĘCIA]
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Bronisław Komorowski były prezydent RP przebywa na Śląsku, biorąc udział w spotkaniach obywatelskich, m.in. w Raciborzu. W dniu wolnym postanowił odwiedzić Rybnik. – Wydaje mi się, że w Rybniku jestem pierwszy raz, chociaż mało jest miejsc w Polsce gdzie jeszcze nie byłem. Jak widać, jednak takie są. Cieszę się, że tutaj jestem. Jako były prezydent staram się być przydatny, szczególnie ludziom, z którymi mam podobną wizję naszego kraju – to jest coś, co ja określam wspólnotą drogi i wspólnotą celu. Cel jest stały, Polska wolnych ludzi, obywatelska, demokratyczna, nowoczesna, szanująca swoje tradycje i szanująca innych – powiedział były prezydent, opowiadając także o spotkaniu z klubem obywatelskim w Raciborzu. – Mam okazję podzielić się swoim doświadczeniem politycznym. Mam nadzieję, że mogę być ciekawym eksponatem – stwierdził Bronisław Komorowski.

Cel jest stały, Polska wolnych ludzi, obywatelska, demokratyczna, nowoczesna, szanująca swoje tradycje i szanująca innych

Przebywając w przedszkolu nr 49 przy SOSW, gdzie przebywają dzieci z deficytami zdrowotnym, zaapelował o wrażliwość dla ludzi borykających się z różnymi problemami. – Jest za mało wrażliwości dla ludzi o odmiennej sytuacji. Czasami rzeczywistość staramy się sprowadzić do podziału na większość i mniejszość. Musimy budować szacunek i wrażliwość dla ludzi znajdujących się w trudnych sytuacjach. To dotyczy osób np. z mniejszości narodowych czy tych z problemami zdrowotnymi. Wychowałem z żoną pięcioro zdrowych dzieci i należę do tych szczęściarzy, którzy wielkich problemów w temacie zdrowia dzieci nie mieli. Uważam, że możliwość pomagania takim osobom, to przywilej – dodał na zakończenie były prezydent Bronisław Komorowski, któremu w Rybniku towarzyszył Piotr Kuczera.