Poniedziałek, 17 maja 2021

imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki

RSS

Ile kosztowało ustawienie lokomotywy przy Wolczyka w Pszowie?

30.12.2016 07:00 | 2 komentarze | juk

Miesiąc minął odkąd mieszkańcy Pszowa mogą podziwiać niezwykłą instalację na skwerze przy ul. Wolczyka. Przez długie lata lokomotywa i wagonik upamiętniać będą nieczynną już kopalnię Anna. Ile jednak miasto wydało na transport oraz usadowienie pokopalnianych elementów? 

Ile kosztowało ustawienie lokomotywy przy Wolczyka w Pszowie?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podczas grudniowej sesji rady miasta przedstawiono pełne dane dotyczące wydatków, jakie poniósł Pszów przy okazji tej inwestycji. - Cały koszt wyniósł netto 5 020 zł (brutto 6 173 zł) - poinformował Franciszek Sobala, kierownik Referatu Inwestycji, Gospodarki Komunalnej i Nieruchomości w UM Pszów. Sobala dodał, że na tę kwotę składało się ustawienie pamiątkowych elementów oraz roboty z tym związane.

Przypomnijmy, że oficjalne odsłonięcie lokomotywy z wagonikiem odbyło się w uroczystość ku czci św. Barbary. Na wagonie widnieją grafiki, które nawiązują do byłej kopalni "Anna". Ich twórcą jest Arkadiusz Praszelik. Artysta pochodzi z Pszowa oraz jest byłym pracownikiem nieczynnej kopalni. Wykonanie grafik na wagoniku trwały twórcy 2 tygodnie.