Niedziela, 16 maja 2021

imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama

RSS

Ciekawy pomysł na pamiątkę kopalni Anna

03.10.2016 07:00 | 2 komentarze | mak

Lokomotywa i wagonik, które zostaną ustawione na skwerze przy ul. Wolczyka w Pszowie, upamiętnią byłą kopalnię Anna. To nie wszystko. Na wagoniku znalazły się obrazki, dzięki którym będzie można zobaczyć, jak kopalnia wyglądała!  

Ciekawy pomysł na pamiątkę kopalni Anna
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W mieście już od jakiegoś czasu mówiło się o potrzebie upamiętnienia byłej kopalnia „Anna”. Na jednej z sesji pszowski radny Dawid Handschuh zaproponował, by umieścić element związany z działalnością zakładu na skwerze przy ul. Wolczyka, który zostanie przebudowany. Już wiadomo, że element kopalniany pojawi się – będą to lokomotywa i wagonik.

Burmistrz Katarzyna Sawicka-Mucha i wiceburmistrz Dawid Topol uznali, że dobrym pomysłem będzie pokazanie, jak kopalnia wyglądała. Wpadli więc na pomysł, by na wagoniku umieścić obrazki ukazujące charakterystyczne dla byłej kopalni obiekty. Efekt jest bardzo ciekawy.

Wiceburmistrz Dawid Topol dodaje, że pomysł wkomponowania elementu pokopalnianego w tym miejscu dodatkowo wpłynął na prace związane z przygotowaniem koncepcji przebudowy ul. Wolczyka, a co za tym idzie – ostatecznego projektu.

(mak)

Ludzie:

Dawid  Topol

Dawid Topol

Były wiceburmistrz Pszowa