Poniedziałek, 8 marca 2021

imieniny: Beaty, Wincentego, Jana

RSS

Sprawdź, co w najbliższy weekend będzie działo się w Łęgu i Górkach Śląskich

01.10.2020 20:13 | 0 komentarzy | d

Już w najbliższy piątek i w sobotę odbędą się kolejne warsztaty i spotkania w ramach projektu "Przystanek Kulturalny Nędza" realizowanego przez Gminne Centrum Kultury w Nędzy. Tym razem prelegentami i prowadzącymi warsztaty, będą mieszkańcy gminy, którzy pragną podzielić się swoją wiedzą, umiejętnościami i pasją.

Sprawdź, co w najbliższy weekend będzie działo się w Łęgu i Górkach Śląskich
Wianki i kompozycje florystyczne będzie można wykonać na spotkaniu organizowanym w Łęgu
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W piątek 2 października, o godz. 16:30 w Łęgu przy ul. Wita Stwosza 1, odbędą się warsztaty pt.: "Co możemy zrobić z ziół". Uczestnicy wysłuchają krótkiego wykładu lokalnego zielarza - Leona Wolnika, który opowie o otaczających nas ziołach i ich właściwościach zdrowotnych. Następnie, pod okiem Mireli Pieli, wykonają wianki i kompozycje florystyczne z wykorzystaniem żywych kwiatów, ziół i innych naturalnych elementów występujących w przyrodzie. Zapisy na spotkanie odbywają się u Edyty Pali pod numerem: 721 711 811.

W tym samym dniu, o godzinie 18.00 w sali Ochotniczej Straży Pożarnej w Górkach Śląskich zaplanowano slajdowisko podróżnicze pt.: "Z Górek do serca Afryki". Podczas spotkania zaprezentowane zostaną przepiękne zdjęcia Afrykańskiej, dzikiej przyrody i portrety ludzi w obiektywie Łukasza Kałuży. Lokalny pasjonat fotografii i podróżnik opowie o swojej wyprawie do Ugandy, którą odbył w 2016 r. Spotkanie jest pierwszym z kilku zaplanowanych wydarzeń w ramach inicjatywy "Tutaj i na krańcach świata - poznaj zwyczaje, poznaj kulturę", zgłoszonej przez mieszkańców sołectwa. Wstęp otwarty.

W sobotę, 3 października o godz. 16.00 w Górkach Śląskich przy ul. Nowej 11, odbędą się natomiast "Warsztaty majsterkowicza DIY (zrób to sam)". To propozycja skierowana do dzieci powyżej 7 lat, które będą pracowały podczas warsztatów w asyście swojego taty lub mamy. W parach wielopokoleniowych uczestnicy spotkania wykonają własnoręcznie karmniki dla ptaków, które będą mogli zabrać ze sobą do domu. Prowadzący - Bernard Kodura - stolarz-pasjonat z Górek Śląskich. Zapisy na warsztaty odbywają się u Łukasza Kałuży pod numerem: 606 237 183.


Czytaj równieżWarsztaty krawieckie i pszczelarskie. Co dzieje się w Nędzy?