Niedziela, 23 lutego 2020

imieniny: Damiana, Romany, Florentyna

RSS

Zaplanowano zbiorowe polowanie na dziki. "Mieszkańcy zostańcie w domach"

27.12.2019 10:22 | 25 komentarzy | art

W sobotę 28 grudnia w godzinach 9:00-11:00 na terenie sołectw Łaziska i Podbucze, w obrębie ulic Młyńskiej, Dębowej, Polnej i Olszyńskiej, zostanie przeprowadzone polowanie zbiorowe na dziki. - W czasie prowadzenia polowania (pomiędzy godziną 9:00 a 11:00) nastąpi wyłączenie z ruchu ulic Młyńskiej, Dębowej, Polnej i częściowo Olszyńskiej - informuje Urząd Gminy w Godowie

Zaplanowano zbiorowe polowanie na dziki. "Mieszkańcy zostańcie w domach"
Obszar polowania na pograniczu Łazisk, Podbucza, Skrzyszowa i Godowa
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Urzędnicy proszą, by w celu zachowania bezpieczeństwa w czasie polowania nie wchodzić ani nie wjeżdżać na teren prowadzenia akcji. - Zalecamy ponadto, ażeby w godzinach odstrzału mieszkańcy najbliższego terenu pozostawali w domach - apelują urzędnicy. 

Polowanie będzie prowadzone przez Koło Łowieckie „Róg” Katowice. W zabezpieczeniu wejścia (wjazdu) osób postronnych na teren prowadzenia akcji udział wezmą funkcjonariusze posterunku Policji w Gołkowicach oraz strażacy jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy Godów, którzy z wykorzystaniem pojazdów służbowych oraz wozów bojowych uszczelnią obwód prowadzenia działań.

Przypomnijmy, że 13 listopada Starostwa Wodzisławski wydał decyzję o redukcyjnym odstrzale zwierzyny w kilku miejscach gminy Godów. Wnioskował o to Urząd Gminy w Godowie, na wniosek mieszkańców.