środa, 22 stycznia 2020

imieniny: Anastazego, Wincentego, Gaudentego

RSS

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej - zobacz program

22.05.2014 17:16 | 0 komentarzy | (q)

Od 13-14 czerwca 2014 r. w Raciborzu odbędą się Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej, organizowane przez Miasto Racibórz we współpracy z Miastem Opawa (Czechy) i Instytutem Energetyki Odnawialnej w Warszawie.

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej - zobacz program
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Racibórz 13-14 czerwca 2014, Arena Rafako ul. Łąkowa 31

 

Piątek 13 czerwca

10.00 - 10.30

Uroczyste rozpoczęcie Targów

Wiceminister Infrastruktury i Rozwoju - Adam Ździebło

Prezydent Miasta Racibórz - Mirosław Lenk

Prezydent Miasta Opawa - Prof. PhDr. Zdeněk Jirásek, CSc

 

10.30 - 11.15 Kiedy odnawialne źródła energii są naprawdę korzystne: dla indywidualnego użytkownika i dla gminy?

Tomasz Musioł - Centrum OZE

 

11.30 - 12.15 Wykorzystanie odnawialnych źródeł energii do podgrzewania wody w budynkach wielorodzinnych na przykładzie instalacji wielkopowierzchniowych na zasobach Spółdzielni Mieszkaniowej Nowoczesna w Raciborzu.

Adrian Pason - Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o

 

12.30 - 13.15 Możliwość pozyskania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Katowicach na zadania związane z zastosowaniem odnawialnych źródeł Energii.

Łukasz Fryder - WFOŚiGW w Katowicach

 

13.30 - 14.15 Projekt Emise.

Alexandra Hoňková - Slezské gymnázium w Opawie

Pilotażowy projekt młodzieży z Opawy, którego celem jest zmiana ustawodawstwa Republiki Czeskiej oraz aktywizacja obywateli na rzecz ochrony środowiska

 

14.30 - 15.15 Kompletny system Viessmann gwarancją efektywnego wykorzystania OZE.

Marek Bednarz  - Viessmann Sp. z o.o

 

17.30 - 00.00 Losowanie nagród

 

Sobota 14 czerwca

10.00 - 10.45

Działania Miasta Racibórz wspomagające wykorzystanie energii odnawialnej przez mieszkańców Raciborza

Zdzisława Sośnierz- Naczelnik Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Racibórz.

Seminarium informacyjne dotyczące możliwości finansowania ze środków zewnętrznych, w tym budżetu  Miasta Racibórz instalacji kolektorów słonecznych i pomp ciepła.

 

11.00 - 11.45

Fakty i mity na temat kolektorów słonecznych

Krzysztof Sadlok  -  Energetyka Solarna Ensol Sp. z o.o

 

12.00 - 12.45 Klimatyzacja solarna a fotowoltaika

Jaroslav Šafarik - Rekupera s.r.o

 

13.00 - 13.45 Automatyka budynku w świetle ustawy o budownictwie energooszczędnym

Robert Maczionsek - EMITER Sp. z o.o

Prezentacja praktycznych przykładów zastosowania systemu automatyki domowej w odniesieniu do energooszczędności w nowo budowanych domach

 

14.00 - 14.45 Rekuperacja – konieczność dnia dzisiejszego

Miroslav Kysela - Rekupera s.r.o

 

16.00 - 17.30 Gość Specjalny Targów - Kabaret „Nowaki”*

 

17.40- 18.00 Losowanie nagród

 

18.00 – 00.00 Zakończenie Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej

 

Wydarzenia Targowe:

Podczas targów nie zabraknie szeregu tematycznych paneli, podczas których eksperci będą starali się odpowiedzieć inwestorom indywidualnym na pytania dotyczące opłacalności stosowania „zielonej energii” oraz paneli szkoleniowych dla instalatorów oraz firm branżowych.

 

piątek 13 czerwca - m.in. odbędą się seminaria dla przedstawicieli samorządów, panele dla instalatorów, firm branżowych oraz właścicieli wspólnot mieszkaniowych omawiające korzyści wynikające z zastosowania technologii energooszczędnych, na temat możliwości pozyskania dofinansowania ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Ciekawostką pierwszego dnia targów będzie prezentacja projektu – Emise - pilotażowego projektu młodzieży z Opawy, którego celem jest zmiana ustawodawstwa Republiki Czeskiej oraz aktywizacja obywateli na rzecz ochrony środowiska

sobota 14 czerwca – to seminaria z przeznaczeniem w szczególności dla inwestorów indywidualnych oraz wspólnot mieszkaniowych dotyczące możliwości finansowania ze środków zewnętrznych, w tym budżetu miasta Racibórz mikroinstalacji oraz praktycznych zastosowań technologii energooszczędnych w budownictwie jednorodzinnym

Wśród wszystkich osób odwiedzających Targi rozlosowane zostaną nagrody: min: kolektory słoneczne firmy Ensol, energooszczędne okna firmy Eko Okna oraz zestaw pompowy do kotlów c.o.

To nie koniec atrakcji: dla odwiedzających Targi i ich rodzin przed halą główną organizatorzy przygotowali szereg atrakcji: min: Eko - Piknik pod hasłem Cztery żywioły oraz na zakończenie Targów występ kabaretu NOWAKI.

W ramach pikniku, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu będą dostępne następujące atrakcje: warsztaty ekologiczne pt: ZIELONE KINO składające się z kina rowerowego (rowery wytwarzające energię elektryczną, podłączone do rzutnika), 4 stanowiska gier komputerowych o tematyce ekologicznej z pokazowym systemem fotowoltanów i wiatraków,  gry typu eko-memory, spotkania z ciekawymi ludźmi.

W piątek 13.06 – do południa gościć będziemy Ewę Bugdoł, jedną z najlepszych na świecie triathlonistek. Spotkanie to stanowić będzie doskonałą okazję, by spróbować swoich sił w rowerowym wyścigu z mistrzynią. Dla wszystkich, którzy staną w szranki z mistrzynią rozlosowane zostaną bezpłatne wejściówki do Aquaparku H2Ostróg.

W tym dniu na scenie umiejscowionej obok hali w od godz. 9.00 do 14.00 występować będą dzieci i młodzież raciborskich placówek. Przedszkola, szkoły podstawowe i gimnazja w ramach festynu ekologicznego zaprezentują w swoim repertuarze: skecze, piosenki i taniec o tematyce ekologicznej. Festyn uświetni występ Zespołu Stowarzyszenia Kultury Ziemi Raciborskiej „Żródło”.

Gościem specjalnym Targów w sobotę 14.06 o godzinie 16:00 będzie kabaret Nowaki.

Kabaret Nowaki na scenie istnieje od listopada 2007 roku, ale znacznie wcześniej rozpoczął się proces twórczy członków tego zespołu. Przez długi czas Ada Borek, Tomasz Marciniak i Kamil Piróg pracowali w innych formacjach kabaretowych. Laureaci licznych nagród, w tym: I miejsca na Festiwalu w Opolu 2011,  I miejsca na X Jubileuszowym Debeściaku 2011 wraz z indywidualną nagrodą dla Ady Borek za najlepszą żeńską kreację aktorską, I miejsce PAKA 2009 wraz z nagrodą publiczności, I miejsce na Festiwalu Kabaretu "Flying Mole" 2009 wraz z indywidualną nagrodą za najlepszą żeńską kreację aktorską dla Ady Borek i męską dla Tomasza Marciniaka oraz wiele innych.

Kabaret Nowaki charakteryzuje się specyficzną energią  i tekstami. Młodość i doświadczenie "Nowaków" potrafi zaprocentować na każdym występie.

Wstęp na targi oraz występ kabaretu Nowaki – BEZPŁATNY