Poniedziałek, 22 lipca 2019

imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii

RSS

Skoro rewolucja śmieciowa to gdzie jest spalarnia?

12.12.2012 19:07 | 7 komentarzy | ma.w

Spotkanie z prezydentem na Ostrogu z najniższą frekwencją z dotychczasowych. - Stwarzacie furtkę do kombinatorstwa - zarzucono władzom.

Skoro rewolucja śmieciowa to gdzie jest spalarnia?
Niewielu mieszkańców Ostroga chciało porozmawiać z prezydentem Raciborza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Do Gimnazjum nr 5 , na szkolny korytarz, przyszło dla Mirosława Lenka osiemnaście osób, w tym dwoje radnych Teresa Frencel i Robert Myśliwy. Włodarz mówił tu o nowym systemie gospodarki odpadami określając go jako "średni, niesprawiedliwy ale obowiązkowy".

Pierwsze pytanie z sali dotyczyło weryfikacji liczby mieszkańców, którzy będą obciążeni opłatą śmieciową w wysokości 9 zł. - Wysłałem żonę do urzędu żeby spytała o rewolucję śmieciową. Mam dzieci w Niemczech, nie chcę za nie płacić tutaj. Kazali mi je wymeldować - oznajmił mieszkaniec Ostroga. - Nie trzeba tego robić jeśli chodzi o śmieci, wystarczy deklaracja. Liczymy tu na uczciwość raciborzan - odparł włodarz, chwaląc swe urzędniczki za fachową poradę w sprawie obowiązku meldunkowego.

- Stwarzacie system do kombinatorstwa. Wyjdzie, że zamiast 56 tys. mieszkańców Racibórz ma ich 30 tys. - zarzucił urzędnikom jeden z uczestników. - Jakie będą kary za oszukiwanie? - dopytywano. Goście z magistratu nie odpowiedzieli ale zapewniali, że kontrole zastosują.Na Ostrogu zainteresowano się dlaczego urząd nie decyduje się na budowę spalarni śmieci, żeby na nich zarabiać. - A gdzie ją zlokalizować, bo wszędzie protestują i za co, bo to ogromne koszty - spytał Mirosław Lenk.